Bazény se v dnešní době stávají téměř nedílnou součástí jakékoliv nemovitosti. Vodní plocha přinášející radost, jejíž hladinu je vhodné patřičným způsobem zastřešit. Pokud jde o zapuštěné bazény, je to minimálně z pohledu bezpečnosti pro děti a také kvůli nečistotám padajícím do vody.

Výrobci moderního zastřešení přináší hned několik variant, jejichž praktickou stránku a výslednou podobu si představíme.

Posuvné zastřešení

Naprostá klasika ve formě pevné hliníkové konstrukce s libovolně barevným polykarbonátem. Povrchová úprava těchto doplňků je schopna odolávat nepříznivým vlivům počasí a disponuje řadou vymožeností.

  • Praktické kolejiště pro snadný posun
  • Dveře umožňují vstup do bazénu a koupání i za nevlídného počasí
  • Bezpečné zamykání
Autor: OSU Special Collections & Archives : Commons (Flickr.com)

Přenosná zastřešení

Zlevněnou alternativou jsou univerzální zastřešení, která lze přenést z místa na místo. Krycím materiálem je povětšinou pevná fólie nabývající odlišných podob a velikostí. Od kruhových půdorysů, až po ty oválné.

Lamelové krycí rošty

Dáte-li přednost jednoduchosti, funkčnosti a přiměřené eleganci, padne volba na lamelové zakrytí. To se obvykle navine na speciální konstrukci v jedné části bazénu a pokrývá celou vodní hladinu. Pevné lamely zabraňují propadnutí do vody, což je bezpečné především pro malé děti.

Solární a krycí plachy

Zmíněným lamelám jsou nejvíce podobné solární plachty, jejichž funkčnost je primárně krycí. Díky speciálně vyrobenému materiálu jsou schopny vodu i přínosným a pozvolným způsobem ohřívat.

Obvykle je tento bazénový doplněk nazýván, jako bublinková fólie. I zde se pro snadnou aplikovatelnost ve větších plochách používá navíjecí zařízení nebo speciální teleskopická tyč. Zastřešení bazénu tak bez problému zvládnou obsluhovat i ženy.

Největší rozdílem všech prezentovaných variant je hlavně pořizovací cena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.