Vytápění nemovitosti je do určité míry složitou a zároveň důležitou věcí. Pokud zrovna nechcete mít po celé nemovitosti rozmístěné radiátory, vsaďte na podlahové vytápění. Jde o systém nízkoteplotního a velkoplošného topení, který je umístěn v podlaze, jak už jeho samotný název napovídá. Pokud se o něm chcete dozvědět pár praktických informací, začtěte se do následujících řádků.

Jaké jsou druhy podlahového vytápění?

Podlahové topení je vynikajícím tepelným zdrojem, a to především v kombinaci s vhodnou podlahou. S přihlédnutím s těm správným vlastnostem jednoznačně vedou anhydritové podlahy. Ty ve své podstatě umocňují efektivní fungování tohoto topného prvku. Vybírat si v tomto směru můžete mezi dvěma typy podlahového vytápění.

  • Elektrické podlahové topení funguje na principu ohřívání odporového drátu položeného v podlaze.
  • Teplovodní podlahové topení funguje za pomoci kolující teplé vody, kterou mohou ohřívat různé tepelné zdroje. Elektrokotel, krbová vložka s výměníkem, tepelné čerpadlo nebo plynový kotel.

Aby to nebylo tak jednoduché, podlahové topení se ještě dělí na to přímotopné, poloakumulační a akumulační. Záleží tedy na vás, čemu dáte přednost. Samotnou realizaci je pak vhodné konzultovat s profesionály. Ať už se jedná o podlahové vytápění nebo anhydritové podlahy.

Využijte přednosti podlahového topení

Praktické propojení podlahového topení a anhydritu je zřejmé. Víte ale, v čem vůbec vynikají jednotlivé druhy tohoto modelu vytápění? Například u teplovodní varianty se vám dostane velice ekonomického provozu a možnosti použití libovolného tepelného zdroje. Navrch stačí zvolit jen vhodnou podlahovou krytinu.

U elektrické verze podlahového topení naopak vede nízká pořizovací cena, bezúdržbovost, snadná montáž a také nižší sazba elektřiny. S obojím budete spokojeni, stačí si vybrat pouze řešení ideální právě pro vaši nemovitost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.