Do nepříjemné finanční situace se může v dnešní době dostat skutečně kdokoliv. Mnohdy však takové scénáře končí špatně a lidé již nevědí, jak dál. Přitom existuje možnost poslední záchrany, kterou představuje oddlužení. To se týká pouze fyzických osob.

Jeho průběh je otázkou několika dnů až týdnů a pokud podáte návrh ve správné formě, máte vysokou šanci na úspěch. Výsledkem oddlužení je propadnutí 70 % vašich pohledávek vůči ostatním věřitelům za podmínky, že v nadcházejících pěti letech splatíte zbývajících 30 %.

Oddlužení krok za krokem

Pakliže nejste zběhlí v této oblasti, určitě kontaktujte některou z firem na trhu, jež se touto činností dlouhodobě zabývá a celý proces dovede k úspěšnému cíli. Aby bylo možné vůbec dostát kladného oddlužení fyzické osoby, musíte dodat následující dokumenty.

  • Všechny vaše příjmy od zaměstnavatele či z podnikatelské činnosti, pronájmů, apod.
  • Doložíte stav vaší rodiny včetně počtu dětí
  • Disponovat musíte výpisem z rejstříku trestů
  • Dokumenty prokazující váš stávající majetek

Nakonec přichází na přetřes to nejzásadnější. Je nutné kompletně předložit všechny svoje dluhy, ať už půjde o klasické bankovní půjčky, nebankovní úvěry, kontokorenty, kreditní karty nebo již vynesené rozsudky o exekuci a podobně.

Autor: SMU Central University Libraries (Flickr.com)

Insolvenční návrh

V okamžiku, kdy jsou všechny sesbírané podklady předneseny příslušnému soudu, je jen otázkou hodin, nežli jste zavedeni do insolvenčního rejstříku a nikdo z věřitelů již na vás nemůže.

Rozsudek soudu samozřejmě nemusí být jednoznačný, a proto byste měli počítat i s nutností vysvětlovat některé předložené dokumenty, popřípadě shánět další. Je-li však připravena žádost komplexně, máte šanci na to, že za dalších pět let začnete nový život s absolutně čistým finančním rejstříkem a bez nutnosti platit jakékoliv závazky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.