Všimli jste si toho, že hladina vody ve vašem koupacím jezírku podezřele klesá? Možná není pokles tak výrazný, a možná už musíte dopouštět vody každý den více. Jak poznat rozdíl mezi přirozeným poklesem vody v jezírku vlivem odparu a kdy už je úbytek příliš velký a značí díru v jezírkové fólii?

Jak poznat problém?

Klesá hladina vody ve vašem koupacím jezírku o více než 10 cm každý týden? Pak je pravděpodobné, že je fólie vašeho jezírka děravá a čeká vás oprava jezírkové fólie. Jak ale díru najít a jít najisto? Nechce se vám přece vypouštět celé jezírko. Na hledání díry v jezírkové fólii si vyhraďte den, kdy nebude foukat vítr. Vezměte si k ruce nádobu s jemným pískem a ten vsypte na dno jezírka pěkně do jeho středu. A pečlivě pozorujte, co se bude dít. Písek se rozptýlí a ukáže na neutěsněné místo – tedy na místo, kde se nachází díra ve vašem koupacím jezírku. Pomocí tohoto jednoduchého triku rychle zjistíte, odkud do vašeho koupacího jezírka zatéká, a můžete ho tak bez dalších problémů opravit. Takže až vám příště začne z koupacího jezírka unikat voda, nepanikařte – stačí postupovat podle těchto kroků a díru snadno identifikujete.

Pouštíme se do lepení

Když už jste díru v jezírkové fólii našli, je načase s ní zatočit. Nejprve však otvor pečlivě prohlédněte a ujistěte se, že není příliš velký. Pokud byla větší plocha poškozena UV zářením nebo protržením, měli byste ji zcela vyměnit. Pokud se poškození omezuje na malý otvor, pokračujte v opravě.

Jaký zvolit materiál na lepení?

V závislosti na tom, z jakého materiálu je fólie koupacího jezírka, zvolte i materiál na opravy. Prakticky se může jednat o PVC nebo EPDM fólii. Tu najdete ve specializovaných obchodech. Stačí si jen vybrat tu správnou pro materiál fólie koupacího jezírka a postupovat podle návodu. Vždy dodržujte pravidlo lepení děr záplatami ze stejného materiálu, ze kterého je samotná jezírková fólie. Nakonec nalepte záplatu a dodanou lepicí pásku. Dbejte na to, abyste ji pevně přitiskli k obložení jezírka, abyste dosáhli co nejlepšího utěsnění. Až budete hotovi, nechte ji přes noc působit a ujistěte se, že v koupacím jezírku již nejsou žádné díry ani slabá místa. Dodržením těchto jednoduchých kroků můžete snadno opravit díru ve svém koupacím jezírku a začít si opět užívat koupání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.