Očekáváte budoucího potomka do rodiny, nevíte však jaký zvolit dětský kočárek? Nemáte představu o tom, co nabízí současný trh a na jaké věci byste si měli dát pozor? Pak nezoufejte, protože prostřednictvím tohoto článku vám tuto oblast potenciálního rodičovství a péče o dítě přiblížíme co nejvíce.

Jaký pořídit druh kočárku?

Hodně pozornosti byste měli věnovat pravděpodobně samotné stavbě produktu. Z hlediska designu a konstrukce rozlišujeme tři varianty vyhotovení.

  • Hluboký kočárek – Vhodný hlavně pro novorozence, protože nabízí spoustu prostoru a umožňuje pohodlné houpání dítěte. Tento kočárek je obvykle využíván do šesti měsíců věku.
  • Sportovní kočárek – Určený pro větší děti, tudíž je třeba klást důraz na technické provedení. Z praktického hlediska je ideální volit verzi s překlápěcími rukojeťmi.
  • Kombinovaný kočárek – Spojení obojího v jeden praktický celek, včetně možnosti upotřebení v podobě autosedačky. Jde o dražší výrobky, které však nabízí patřičnou univerzálnost.
Autor: Mennonite Church USA Archives (Flickr.com)

Hmotnost a podvozek

Při konkrétní volbě zabrouzdejte i do technických parametrů, kde vás bude nejvíce zajímat asi hmotnost. Víte-li, že budete s kočárkem často cestovat hromadnou dopravu, určitě vybírejte lehčí variantu.

V závislosti na terénu byste měli brát ohledy i na podvozkovou část včetně koleček. Někdy mohou být dobrá otočná kolečka, jindy zase přijdou vhod vyšší a pevná kola. Vše nakupujte v závislosti na plánovaném prostředí.

Potřebná výbava kočárku

Snažte se zaměřovat na modely, jejich součástí jsou například tašky na příslušenství pro dítě, sítě proti hmyzu, pláštěnky nebo efektivní brzy. To vše sice navyšuje cenu dětského kočárku, vám a dítěti to však přináší náležitý komfort při každodenních procházkách a výletech. Myslete na blahobyt své malé ratolesti a důvěřujte jen prověřeným značkám na trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.