Neustálá pozitivní nálada a duševní rovnováha je pro mnohé z nás sen, kterého se nám nedaří dosáhnout. Když už se nám konečně podaří dostat se do pohody, vždy se objeví něco, co náš aktuální dobrý pocit pokazí. Může to být nepříjemný kolega v práci, připálený oběd anebo děti, které momentálně vyvedly něco, co neměly. Nenechte si vzít svůj dobrý pocit a po každém drobném incidentu si jej opět navraťte. Pomůže vám k tomu šálek něčeho dobrého a teplého, třeba kávy.

Okamžiky dobré pohody si uvědomujeme zpětně

Málokomu se stane, že by si v momentě, kdy prožívá svých pár minut klidu a pohody, řekl, že zrovna teď je to tady. Většinou si šťastné okamžiky uvědomujeme až zpětně, když už dávno minuly. Nemusí přitom vůbec jít o monstrózní zážitky, stačí si dopřát každý den klidnou chvilku na ranní rozcvičku anebo vychutnání zaslouženého šálku kávy. Vonící nápoj už jen stoupající párou navodí dobrou náladu a lepší pocit z každého dne. A jestliže milujete chuť kávy a nedělá vám dobře kofein, klidně si uvařte kávu bez kofeinu, která může chutnat stejně dobře jako klasická káva s kofeinem. Víte-li jak připravit kávu bez kofeinu tak, aby neztratila nic ze své lahodnosti, můžete si bez negativních následků užívat svoje chvíle pohody i několikrát denně.

Pravidelně se hýbejte

Dobrý pocit pomůže udržet i pravidelný pohyb, v jehož průběhu se vám do krve vyplaví endorfiny a vy se začnete možná i nevědomky usmívat. Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle je zdravý duch. Právě pohyb pomáhá utřídit myšlenky, zrevidovat je a rozlišit, čím je potřeba se zabývat a co opustit. Také si rádi čistíte hlavu například během? Děláte dobře. Psychická nepohoda se vám bude vyhýbat.

Dobrý skutek každý den

Jestliže byste rádi měli dobrý pocit z toho, že děláte něco smysluplného pro svoje bližní, zaměřte se na ty, kteří vaši pomoc opravdu potřebují. Tedy obyvatele zemí s nízkou životní úrovní. Například koupí hadrové panenky přátelství pomůžete lidem prchajícím z Tibetu před čínskou nadvládou, kteří se snaží zajistit si v nelehké situaci živobytí. Nemají žádné formální vzdělání, často se musí starat o svoje rodiny a mnohdy neumí ani jazyk země, do které přišli. Jejich situace je opravdu nelehká. V převážné většině se jedná o ženy, které by za normálních okolností neměly šanci najít práci. Pomozte jim koupí jejich výrobku a sobě pomůžete získat lepší pocit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.