Hypotéka je dnes pravděpodobně nejdostupnější cestou, jak se domoci vlastního a vysněného obydlí. Nežli se pustíte do jejího vyřizování, možná byste měli vědět, že nejde zrovna o administračně jednoduchou záležitost. Proces, který má několik kroků a během něhož musíte doložit přemíru různých dokumentů.

Co následuje po výběru nemovitosti?

Padla-li volba na váš výsledný objekt, měli byste přistoupit k žádosti o vyřízení hypotéčního úvěru. První část je provázena dvěma náležitostmi.

  • Podání listinné žádosti u konkrétní bankovní instituce
  • Doložení dokladů totožnosti

Připravte dokumenty pro banku

Ke vstupnímu formuláři je samozřejmě nutné přiložit listiny týkající se konkrétního bytu či rodinného domu.

  • List vlastnictví z Katastru nemovitostí
  • Odhad nemovitosti
  • Smlouva prokazující nabytí objektu

Aby mohla žádost o hypotéční úvěr projít schvalovacím procesem, nesmíte opomenout ani na potvrzení o svém příjmu, jež vám potvrdí zaměstnavatel, popřípadě doložíte orazítkované daňové přiznání.

Autor: Florida Memory (Flickr.com)

Volba úrokové sazby

Nyní se dostáváte do fáze výběru úrokové sazby, která může být pevná nebo pohyblivá. U první varianty váš aktuální úrok bude platit po celou dobu fixačního období. U pohyblivé sazby dochází ke změnám dle aktuálních kurzů, což probíhá v každém měsíci.

Jak čerpat hypotéční úvěr

Jestliže jste dostatečně bonitním klientem a splníte všechny příslušné podmínky hypotéky, bude vám úvěr bez otálení schválen. Vy však nesmíte zapomenout ještě na několik povinností, které se pojí hlavně z čerpání konkrétní částky.

  • Vinkulace pojištění ve prospěch banky
  • Podání návrhu na vklad do Katastru nemovitostí ve prospěch banky

Teprve poté máte právo využít schválené finance. Přiznání hypotéčního úvěru je spojeno i s poplatky za vyřízení hypotéky, s platbami na katastru, za odhad a mnohými dalšími.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.