Vodácká sezóna končí – a tak je čas jako každý rok dodržet tradice a zamknout řeky. Rozloučit se s vodou ve vodáckém stylu. V pruhovaném tričku? A co třeba v tričku s vlastním potiskem? Vyrazte na zamykání vody stylově. Tak, která řeka ukradla to vaše vodácké srdce?

Symbolika i zábava v jednom

Symbolika i zabava v jednomZamykání řeky je takové symbolické ukončení vodácké sezóny. Veselí vodáci schovají výbavu, případně dokoupí novou a připravují se na zimu, aby se mohli těšit zase na příště. Tradiční rozlučku s vodáckými nadšenci většinou organizuje místní vodácký oddíl či sdružení. O co se vlastně jedná? O zábavu. Symbolické zamykání doprovází program, soutěže i hudba – to vše pro malé i velké, tedy pro celé vodácké rodiny.

Kam můžete vyrazit letos?

Kam muzete vyrazit letosChcete-li se rozloučit jako správný srdcař, nemůžete chybět na jednom z mnoha zamykání českých řek. Vychutnejte si přírodu, zábavu a tradici, která přináší mnohdy nezapomenutelné vzpomínky pro celou rodinu. Přinášíme pár tipů, kam vyrazit.

  • Vyrazit můžete ne ročník zamykání Mže. Vyplouvá se v 11 hodin od mostu pod přehradou Lučina, případně pak od mostu ve Světcích. Plavba bude zakončena pod Tachovem. Na loděnici bude připraveno občerstvení a posezení u ohně. A že nejste vodák? Nevadí, přijďte vodáky podpořit, hosté a diváci jsou vítáni.
  • Vodáci Campanula letos organizují i zamykání Ostravice a Ostravských vodáckých stezek. Datum je stanoveno na 16. 10. Pro bližší informace doporučujeme sledovat web, aby vám neunikly podrobnosti. Pozor – letošní zamykání Ostravice od přehrady Šance 25. 10. bylo kvůli pracím na korytě řeky zrušeno.
  • Další vodácký sjezd? Hurá na zamykání Doubravy! Akce trvá celý víkend, vezměte si stany a špekáčky a je čas vyrazit na vodu. října vás čeká bohatý program. Akce začíná v Pařížově, splavné činí 50 Kč.

TIP: Celá rodina může vyrazit ve vtipných týmových tričkách. Navrhněte si vodácká trika s oblíbenou hláškou a budete se smát nejen vy, ale i ostatní! A že přituhlo? Hodit se mohou i mikiny s vlastním potiskem. V triku přímo na vodu nepřehlédnete ani vaše nejmenší.

  • Také Opatovický kanál se letos ke konci října bude zamykat. Už 23. 10. se koná tradiční Poslední namoční pádla a ukončení vodácké sezóny 2021. Zamykání se koná v Lázních Bohdaneč u mostu přes kanál. A letošní doporučení? Přijďte i bez lodi – kdo nemá loď, ať vyrazí na kole! Protože řeky… se musejí zamknout pořádně – a bez vaší pomoci to nepůjde.

Na další akce se můžete podívat ve vodáckém kalendáři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.