Při výrobě spojovacího materiálu se nejvíce využívá materiál nerez, pozinkovaná ocel a plast. Pro vytvoření závitu v tenkém materiálu slouží matice v kleci.

Spojovací materiál pro průmyslové využití

Kvalitní spojovací materiál je základem pro mnoho odvětví průmyslu. Patří sem především průmysl nábytkářský. Tento průmyslový sektor využívá k výrobě nábytku průmyslové komponenty, které musejí být nejen kvalitní, ale také dostatečně efektní. A to zejména na luxusních druzích nábytku.

  • Nabídka tedy obsahuje průmyslová kolečka, stavitelné nožky a madla, která vynikají kvalitou i dobrým vizuálním dojmem.

Vzhledem k moderním technologickým postupům při výrobě se můžete spolehnout na dlouhou životnost těchto komponentů. Mezi nezbytné součásti každých dveří patří také propracované zámkové systémy. V nabídce najdete zámky, které jsou nejen spolehlivé, ale také je s nimi snadná manipulace.

  • Stejnými vlastnostmi vynikají také panty, které mohou mít několik různých podob.
  • Záleží na tom, do jakého dveřního systému mají být zakomponovány.

Panty jsou vyráběné z pozinkované oceli, která odolá i organickým a anorganickým chemikáliím (tuky, oleje, paliva, rozpouštědla). Druhým nejčastěji používaným materiálem je nerez.

Matice v kleci

Pro montáž do čtvercových otvorů v plechu jsou určené čtyřhranné matice klecové, u nichž je tělo matice pozinkované a klec matice je vyrobena z nerezové oceli. Matice jsou konstrukčně navrženy vždy s ohledem na určitý rozsah tloušťky plechu.

  • Matice v kleci patří mezi spojovací materiál, kterým lze vytvořit závit v tenkém materiálu.
  • Především v plastu nebo plechu.

I přesto, že se matice montují především do čtvercových otvorů, je možné navrhnout i jiné provedení. Mohou se také mezi sebou kombinovat použité materiály. Kupříkladu ocelová klec v kombinaci s nerezovou maticí. Velkou výhodou matice v kleci je snadná demontáž a možnost přemístění.

  • Matice v kleci nacházejí největší uplatnění v rozvaděčových skříních.
  • Lze je totiž přizpůsobit pro výšku polic na umístění jednotlivých komponentů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.