Přechodové nebo schodové lišty patří mezi neodmyslitelné prvky podlahy. Jejich výběr byste měli uvážit, abyste byli nadšeni nejenom z funkce, ale i vzhledu.

Když podlahové přechody, tak zvolené s rozvahou

Mají nejenom funkční, ale také estetický význam. Přechodové lišty či jiným názvem přechodové profily jsou nedílnou součástí každé podlahy. Zatímco dříve se však jednalo o nutný prvek bez dalšího využití, v dnešní době je možné si hrát nejenom s barvami, ale také tvary a jednotlivými materiály. Díky tomu je možné z těchto prvků vytvořit funkční záležitost, která bude dotvářet celkový design místnost, respektive doplní nově zbudovanou podlahu.

Podobný význam mají schodové hrany, které jsou naopak všude tam, kde jsou nově postavené schody. Pokud totiž schody pokryjete určitou krytinou, je třeba tuto krytinu doplnit i o hrany, které slouží jako takové přechodové profily, avšak právě na schodech.

Mnoho designů, ze kterých můžete vybírat

Obecně platí, že pro určitý typ podlahové krytiny bude odpovídat i přechodová nebo schodová lišta. Není to však pravidlo, neboť při rozumné kombinaci je možné vytvořit velmi zajímavě vypadající prvek. Na co je však třeba myslet jako první, je typ samotného profilu, který bude pro danou aplikaci zvolen. Zatímco dříve byly jasnou a mnohdy také jedinou volbou šroubované profily, v dnešní obě jsou možnosti bohatší.

Šroubované profily mají tu nevýhodu, že nejenom, že nevypadají příliš hezky, ale také možné poškození kovového šroubu znamená riziko poranění nohy či třeba kusů oblečení, pokud by člověk o poškozenou hlavou šroubu zavadil. Proto jsou k mání i jiné typy těchto prvků, které tento problém řeší zcela elegantním způsobem. Mimo šrouby se tedy využívá i jiných způsobů, jak lze přechody upevnit:

  • Samolepící = nejpopulárnější řešení, a to díky jednoduché aplikaci
  • Narážecí = pod podlahou je skrytý základový profil, do kterého se přechodová lišta jednoduše narazí
  • Lepené = zde je již třeba přidat i lepidlo, přičemž celá konstrukce může působit mnohem pevněji než u samolepící varianty

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.