Máte v plánu snížit podvozek svého automobilu? Nedivíme se vám. Kdo by totiž nemiloval dravý a sportovní vzhled vozů se sníženým podvozkem, ze kterého září mohutné nablýskané elektrony? Kdo by nechtěl vyzkoušet svižné průjezdy zatáčkami, ve kterých auto skvěle drží i při vyšší rychlosti?

Pokud také patříte mezi milovníky těchto tuningových úprav, máme pro vás několik tipů na efektivní snížení podvozku vašeho plechového kamaráda a napovíme vám také, na co si dát při výběru vhodného produktu pozor.

Proč zvolit sportovní pružiny?

Na výběr samozřejmě máte hned několik možností jak podvozek snížit. Můžete sáhnout hluboko do kapsy a pořídit si vzduchový air podvozek. Můžete si také pořídit celou sadu pružin i s tlumiči. Stejně dobře vám ovšem ke snížení podvozku poslouží kvalitní sportovní pružiny.

Jedná se o nejkomfortnější systém snížení vozidla, který nemá žádný vliv na jízdní vlastnosti automobilu. Pořizovací cena sady sportovních pružin ani jejich instalace navíc nijak extrémně nezatíží vaše konto. Ceny se samozřejmě liší v závislosti na kvalitě výrobků, na trhu můžete najít levnější sady i špičkové sportovní pružiny vyhlášených výrobců.

Na co si dát při výběru pozor?

Stejně jako u většiny nejen auto-moto produktů bychom měli konzultovat s profesionálem. I levné pružiny nabízí skvělé vlastnosti ku ceně. Všímat bychom si měli především váhových limitů a vhodnosti na daný automobil. Stejně jako TÜV či jiný certifikát, který nám zaručí legálnost používání výrobku, jeho bezpečné užívání a také funkčnost všech potřebných komponentů.

Při výběru bychom se měli určitě začít u typu vozidla a zjistit, zda jsou pro něj vybrané pružiny opravdu vhodné. Nepodceňujte v tomto směru rady výrobců pružin ani doporučení výrobce vašeho automobilu. Důležitým kritériem pak bude zejména rozsah možného snížení automobilu, který sportovní pružiny umožňují – obecně se nedoporučuje snižovat vozidlo pomocí pružin o více než 40 mm.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.