Vlastní bydlení je snem mnoha lidí, ale ke koupi často potřebují více peněz, než  mají naspořeno. Proto se rozhodnou tento rozdíl pokrýt bankovním úvěrem. Existují dvě možnosti – buď bude žádost bez problémů přijata, nebo zamítnuta.

Cestu za vysněným bydlením může zkřížit nejedna překážka a nejedná se pouze
o nedostatečné finanční příjmy. Mezi nejčastější důvody, které brání poskytnutí úvěrů patří: již zmíněná bonita žadatele, nevhodná zástava, věk a nebo zápis v registru dlužníků.

Registr dlužníků zní poměrně tvrdě a na první pohled se zdá, že se do něj dostanou jen chroničtí neplatiči. Ale opak je pravdou. Banky spíše upřednostňují název „úvěrový registr“, protože je tam automaticky zapsán každý, kdo má půjčeno od nějaké větší finanční instituce. Registry shromažďují veškeré informace o platební morálce klientů bank, stavebních spořitelen, úvěrových a leasingových společností, mobilních operátorů
a dodavatelů energií.

Zapisuje se tam veškerá platební historie jak pozitivní, tak negativní, která se uchovává
i několik let po splacení. Proto v minulosti nezaplacená faktura za telefon nebo za elektřinu může žadatele lehce připravit o úvěr. Dalším problémem mohou být aktivní kreditní karty či kontokorenty, ty sice nemusí hned vést  k zamítnutí úvěru, ale mohou razantně snížit jeho možnou výši.

Oficiální zpráva společnosti FINANCE ALBATROS, s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.