Máte pocit, že vám stávající bydlení nestačí a poohlížíte se po něčem lepším? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, prozradíme vám, na co si dát při výběru nového bydlení pozor. Zaměříme se na prodej bytů v Praze a všechna úskalí, která s nimi souvisí.

Vybíráme lokalitu

Lokalita patří mezi nejdůležitější kritéria, na které musíte dát při výběru zřetel. Předpokládáme, že nehledáte místo na přespání, ale skutečný domov, ve kterém budete trávit spoustu času. Zaměřte se proto na dopravní dostupnost do ostatních městských částí. Může se stát, že se ne vždy dostanete všude autem, a proto přítomnost linek MHD nepodceňujte. Ideální je samozřejmě stav, kdy je v bezprostředním okolí bydlení kompletní občanská vybavenost a vy nebudete muset nikam dlouze dojíždět. Neméně podstatné jsou i zelené plochy a místa pro relaxaci – nebo naopak dostatek zábavních center.

casopis-roku_cz_sekyragroup_cz_01

Vybíráme dispozice

Prodej bytů Praha čítá široké spektrum nabídek. K mání jsou garsonky a menší byty, jakožto i rozlehlé bytové jednotky s mnoha místnostmi. Hledáte-li bydlení pro rodinu s dítětem, pak vám dvoupokojový byt stačit nebude. Spojení obývacího pokoje a ložnice není ideální – i vy budete potřebovat soukromí a to si pište, že děti nebudou trávit v dětském pokoji veškerý čas. Naopak jej rádi vymění za obývák a vám nezbude, než se uchýlit do ložnice.

Zohledňujeme náklady

Co se týče pořizovací ceny bytu, nenechte se zmást zavádějícími nabídkami některých realitních kanceláří. Zkontrolujte, zda je v ceně za čtvereční metr zahrnuta garáž, terasa a balkon a zda se výměry těchto ploch započítávají do celkové obytné plochy bytu. A jestlipak je cena uvedena včetně DPH…

Důležitá je také otázka financování. Někteří developeři skutečně nabízí velmi výhodné financování (např. sekyragroup.cz), ale u jiných se vyplatí porovnat všechny nabídky.

casopis-roku_cz_sekyragroup_cz_02

A konečně investice, které jsou spojeny s užíváním bytu. Skutečnost, že jste našli pěkný byt s přijatelnou pořizovací cenou, ještě neznamená, že se vyplatí z dlouhodobého hlediska. V dnešní době hraje prim energetická nenáročnost budovy. Setrváte-li v bytě s nízkou energetickou náročností spoustu let, nebudete vyšší pořizovací ceny litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.