Plavba na lodi patří k vyhledávaným typům dovolených. Nemáme na mysli klasické plachetnice v Chorvatsku, kterou si můžete pronajmout jako několikačlenná posádka. Hovoříme o skutečných zaoceánských lodích, jež pojmou stovky pasažérů a plaví se mezi exotickými destinacemi.

K poptávaným lokalitám se řadí určitě Karibik, Bahamy, Havaj, Mexiko, Kanada nebo Aljaška. Obvykle jde o několikadenní plavbu, v závislosti na tom, jak dlouhou vzdálenost na moři chcete urazit. Od 25 000 Kč už zažijete nezapomenutelnou cestu, jako z hollywoodského filmu.

Autor: Royal Museums Greenwich (Flickr.com)

Luxusní ubytování na moři

Při výběru podobného cestovatelského zážitku musíte v prvním případě řešit úroveň ubytování, od něhož se odvíjí také celková cena.

  • Nejekonomičtější vnitřní kajuty bez oken
  • Kajuty s výhledem na moře
  • Kajuty s balkonem
  • Velké a luxusní apartmány

I hierarchické rozložení ubytovacích prostor na lodi mnohé vypovídá. Čím výše se váš nocleh nachází, tím více platíte.

Bezkonkurenční zábavní program

Vzhledem k tomu, že mezi jednotlivými přístavy trávíte na lodi desítky hodin, odpovídá tomu i příslušná vybavenost jednotlivých kajut. Obvykle jsou k dispozici nejrůznější kurzy v tančení, zpěvu, přehlídky, semináře, kosmetické služby nebo společenské a sportovní hry přímo na palubě pod šitým a otevřeným nebem.

Mezipřistání – další zážitky navíc

Luxusní služby zaoceánské lodi je samozřejmě možné vystřídat za poznávání exotických končin při každé zastávce v přístavu. Obvyklá doba strávená na jednom místě je kolem sedmi hodin, tudíž máte dost času na zábavu, kulturu i místní gastronomii.

Zaoceánské lodě svoji cestu obvykle končí na jiných místech, než byla lokalita vyplutí, proto je třeba zajistit si přílet a odlet z příslušných destinací. Ve všech případech jde o něco neobvyklého, co by si měl vyzkoušet každý turista.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.