Většina vodáků tak nějak počítá s tím, že pokud si budou chtít sjet Vltavu, nezbude jim nic jiného než akceptovat fronty lodí u jezů a minimum místa i na samotné řece. Česká říční dálnice je ale evergreenem nejen mezi vodáky profesionály, ale i mezi amatéry. Sjet by si jí měl každý. Nejen kvůli krásné přírodě, ale také kvůli historickým památkám v jejím okolí. Podobnou stálicí je pak na západě Čech také Berounka. Podobně starobylá řeka, na které nikdy nebudete sami.

A co jiné české řeky?

Třeba taková Lužnice, která patří k české klasice, nabízí pravou výpravu do divočiny. Sjet si ji může profesionál i úplný amatér a tak plno jako například na Vltavě nebo na Berounce na ní nikdy nebude. O dodávku lodí i aktuální informace se postará půjčovna lodí Lužnice a vy si budete moci užít jen příjemnou plavbu po místy klidné a místy prudší vodě s krásným okolím plným divoké přírody. Vykoupat se můžete v častých meandrech řeky anebo využít některou ze starých bývalých pískoven. V období mimo hlavní sezónu, tedy na jaře a na podzim navíc Lužnice slibuje více vody než v létě, můžete si ji tedy užít v její divočejší podobě a ta za to rozhodně stojí.

I Sázava stojí za to

O vodáckých dobrodružstvích na Sázavě vědí své nejen bratři Nedvědi. Oblast z Týnce nad Sázavou do Pikovic, která se může pochlubit mnoha peřejemi a úchvatnými přírodními scenériemi chytne za srdce nejednoho vodáka. Vypravte se na ni mimo sezónu a užijte si klid a nekonečné šplouchání vody. Právě mimo sezónu je zde dostatek vody. Můžete na ni mít někdy štěstí i v létě po větších srážkách, ale jistota není nikdy. Než se na Sázavu vydáte, raději kontaktujte půjčovnu lodí Sázava, která vám nejen poskytne loď, ale také vás dokáže dopředu informovat o aktuálním stavu řeky.

Jeďte na jistotu

Zjistit si dopředu sjízdnost řek by měl každý vodák, který plánuje mokrou dovolenou. Ať již se hodláte vydat na Berounku, Sázavu, Lužnici, Vltavu anebo zlatonosnou Otavu či severočeskou Jizeru, vždy buďte připraveni. Nejen z hlediska výbavy, ale také informovanosti. Nikomu se nechce trávit dovolenou na vodě v období, kdy ve zvýšené míře prší anebo jsou velmi nízké teploty. Připravte se proto velmi rozvážně, abyste na vaši dovolenou mohli vzpomínat v dobrém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.