Dovolenou lze strávit nejrůznějšími způsoby. Někdo vsadí na letecký pobyt v zahraničí, kde si na několik dnů lehne na pláž k moři, jiný dá přednost aktivnějšímu cestování. Pakliže jsou vaší vášní kola, určitě oceníte několik základních rad týkajících se správné volby vybavení.

Vaše výbava se bude odrážet hlavně od počtu dnů, jež absolvujete v sedle svého kola. Do značné míry na to má vliv také fakt, jakému komfortu se budete při výletech oddávat. Jestli budete trávit každý nocleh v zařízeném penzionu nebo dáte zelenou spaní ve stanu?

Základní výbava na kolo

Nežli svůj bicykl osadíte jakýmikoliv brašnami, měli byste věnovat dostatek času technické přípravě, kterou zde dopodrobna samozřejmě nebudeme prezentovat. Daleko více se zaměříme na vhodnou výbavu z hlediska bagáže.

  • Postranní brašny na zadní nosič
  • Postranní brašny na přední nosič
  • Vrchní tašky na nosiče
  • Brašna do rámu
  • Brašna na řídítka, jejíž součástí je fólie pro uložení mapy

V závislosti na tom, kolik budete potřebovat věcí, lze využít uvedené vaky pro zajištění plnohodnotného a pohodlného cestování.

Autor: The U.S. National Archives (Flickr.com)

Nezapomeňte si vzít…

Základem všeho je určitě adekvátní výbava na kolo v podobě lepení, správných klíčů, nářadí, hadru a některých přidružených doplňků, jako jsou šroubky, podložky, včetně pumpičky. Opomínat nesmíte ani na lékárničku a její obsahové složení.

Jednu část svých zavazadel, ideálně tu přenosnou, vyhraďte pro důležité dokumenty, peníze, mapy, mobilní telefon a jiné cennosti, jež budete mít neustále při sobě.

Na kolo si přibalte i správnou turistickou výbavu v podobě nože, baterky a svíček. Zbytek by měly tvořit věci na kempování a nocleh, včetně oblečení, obuvi a osobní hygieny.

Budete-li se pohybovat každý den alespoň chvíli v obydlených oblastech, můžete některé nadbytečné věci řešit formou nákupu až na konkrétním místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.