Stále více lidí se v dnešní době přiklání ke stavbě vlastního rodinného domu. Nežli však započne tento časově a finančně náročný proces, předchází mu správný výběr stavební parcely. Pozemku, jenž vám bude vyhovovat z pohledu lokality, velikosti a celkového situování.

Máte-li některý v hledáčku, určitě si před jeho nákupem dejte pozor na několik věcí. Ty vám mohou ušetřit spoustu problémů, starostí a ve finále možná i peněz.

Podívejte se na pozemek z právního hlediska

Nebojte se požádat o výpis z Katastru nemovitostí, kde se dozvíte, kdo je skutečným majitelem nemovitosti. Zároveň na takové listině budou uvedena nejrůznější omezení, pakliže na konkrétním typu pozemku skutečně jsou.

Zjistěte si, zda je stavební pozemek opravdu stavební a vy na něm v nadcházejících měsících můžete postavit rodinný dům. Zajímejte se také o to, zda nejsou z pohledu výsledné budovy kladeny nějaké nároky či omezení, jež by nekorespondovaly s vašimi představami o příjemném rodinném příbytku.

Autor: Keene Public Library and the Historical Society of Cheshire County (Flickr.com)

Inženýrské sítě a radon

Pakliže je to uváděno prodejcem, pohlídejte si plnohodnotné ukončení všech inženýrských sítí, popřípadě jejich aktuální stav. V mnoha případech jde o poměrně nákladné investice trvající kvůli různým povolením i několik měsíců.

I když to spousta lidí dělá až po koupi stavební parcely, neváhejte si udělat radonový posudek ještě před zaplacením a podpisem kupní smlouvy. Vězte, že se to vyplatí.

Stavební úřad je jistota

Většinu výše zmíněných informací si ztvrďte na té nejpověřenější instituci, kterou je stavební úřad. Právě tam vás sdělí vše potřebné a řeknou, zda na vámi plánovaný dům na tomto konkrétním pozemku bude vydáno stavební povolení.

Nenechte se oklamat při pořizovaní stavební parcely a buďte důslední v rámci finálního výběru. To vše povede k vaší plnohodnotné spokojenosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.