Portugalsko je překrásnou zemí, která láká každoročně spoustu turistů. A to nejenom prostřednictvím svých prosluněných pláží, dech beroucích historických památek a přírodních zajímavostí. Tuto destinaci navštěvují lidé i kvůli místní gastronomii.

Ochutnat zde můžete vyhlášená jídla, jakými jsou Caldo verde, Bacalhau, Arroz de marisco, Caldeirada, větší množství ryb a mořských plodů. Abyste svým chuťovým pohárkům dopřáli ten nejlepší a nejlahodnější zážitek, je zapotřebí daný pokrm zkombinovat i s vhodným nápojem. A co jiného si v Portugaslku dát nežli víno.

Vyzkoušejte vynikající portské víno

V Portugalsku se pěstuje řada hroznových odrůd, které vám přijdou vhod. Jestliže si chcete dopřát toho pravého vinného kouzla Portugalska, pak bude vaše volba celkem jasná. A tou bude portské víno. Ty nejlepší kousky vznikají z hroznů pěstovaných v údolí řeky Douro několik desítek kilometrů od Atlantského oceánu.

Právě toto červené portské víno lze označit za světovou špičku. Vynikající chuť obohacená o nejrůznější přísady ve formě sušeného ovoce či ořechů, dokonalé aroma a krásná jantarová barva. Přesně takhle může vypadat kvalitní víno z Portugalska, které se stane součástí některého z tamních pokrmů, jehož chuť ještě více dokreslí.

A věřte nebo ne, skončit nemusíte pouze o portského vína.

Víte, co jsou to biodynamická vína?

Během cestování po Portugalsku se vám nabídne spousta možností nahlédnout do vinných klenotů této země. Při takových toulkách lze narazit na nejrůznější vinné nápoje. Jedním z nich je také bio víno, které poslední dobou získává na stále rostoucí popularitě. Jde o ekologické a organické víno utvářené bez jakýchkoliv přídavných látek, pesticidů, konzervantů, chemických látek a podobně. Zkrátka zdravé přírodní víno jinak označované jako biodynamické víno.

Jeho výroba probíhá z kvalitní, odolné a čerstvé vinné révy. Tyto procesy vrací přípravu vína několik desítek až stovek let nazpět. Takový pomyslný návrat k přírodě, jehož výstupem je vynikající víno zhotovené šetrně a s přihlédnutím k celkové kvalitě.

Pokud zvolíte biovína do své vinné sbírky, myslete na citlivost takového nápoje z pohledu skladovatelnosti a šetrnosti. Biodynamická vína jsou povětšinou skladována v temnu při teplotě 10 °C až 15 °C. A i ony jsou ideálním doplňkem k nejrůznějším pokrmům libovolného typu. Stačí jen sladit ty správné chutě a máte vyhráno.

Udělejte si železnou zásobu portugalských vín

Je naprosto zřejmé, že po návratu z dovolené nebo pracovní cesty v Portugalsku vám bude chybět jediné. A tím jsou portugalská biodynamická vína. Na nadarmo se praví, že kdo je jednou okusí, už nechce nic více. A to platí jak pro portské víno, tak pro biodynamické víno.

Jestliže jste neměli možnost, dovézt si z Portugalska biodynamická vína pro svoji vlastní potřebu, potom určitě nezoufejte. Přesně tyto stejně kvalitní a lahodné kousky si můžete objednat i v České republice, a to prostřednictvím správného dodavatele. Stačí využít víno eshop portugalská vína a vybrat si odrůdu, která je vašemu srdci a především chuťovým pohárkům nejblíže. A doma si ve výsledku můžete vytvořit i některý z portugalských pokrmů, jenž zkombinujete právě s daným vínem. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Podlehněte kouzlu a chuti portského, potažmo portugalského vína a zamilujte si biodynamická vína. Dejte přednost tomuto lahodnému nápoji s vyšším obsahem alkoholu. Láhev takového vína udělá radost nejenom vám samotným, ale i vašim hostům. Zároveň se stane velice originálním dárkem. Proč pít obyčejná a nekvalitní vína, když za velice obdobné peníze můžete mít o třídu lepší vinný nápoj s dokonalou chutí? Volba je v tomto směru naprosto jednoduchá. Když vína, tak portugalská, popřípadě biodynamická vína.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.