Pokud jste majitelem bytu či domu, určitě byste měli přemýšlet o jeho pojištění. Ochrání vás totiž v případě, kdy dojde k poničení nemovitosti i vybavení. Poradíme vám s tím, jakou variantu zvolit i s tím, na co si při zařizování pojistky musíte dát velký pozor.

Jakou variantu zvolit?

Pojišťovny nabízí pojištění domácnosti, nemovitosti a také pojištění majetku, mezi kterými existují velké rozdíly, které musíte znát.

Pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na věci nemovité – tedy na dům či byt, jeho stavební součásti, na malé stavby, které se nacházejí na pozemku (garáž, studna, septik apod.) a také na zahradní kultury, oplocení atd.

casopis-roku.cz_online_ergo_cz_01

Pojištění domácnosti se naopak vztahuje jen na věci movité. Je to veškeré vybavení, které máte doma, ale také cennosti, peníze a dokonce i domácí mazlíčci.

Majetkové pojištění je kombinací pojištění domácnosti a nemovitosti. Vztahuje se totiž na movité i nemovité věci, vždy ale v omezenějším rozsahu.

V nejlepším případě byste měli mít pojištění nemovitosti a domácnosti. Pokud chcete ušetřit, můžete zvolit pojištění majetkové. S velmi atraktivní nabídkou přichází například pojišťovna ERGO, která připravila pojištění Bezpečný domov.

casopis-roku.cz_online_ergo_cz_02

Na co si musíte dát pozor

Pečlivě si pročtěte pojistné podmínky. Musí v nich být jasně definováno, na jaké věci se pojistka váže a ve kterých situacích vám pojišťovna vyplatí kompenzaci. Někdy je možné pojistku a zejména potom rozsah krytí upravovat. Na ceně pojistky se podepisuje i lokalita, berte to v potaz. Vyšší cenu mají pojistky například u nemovitostí, které se nacházejí v záplavových oblastech. Pokud chcete mít jistotu, že platíte tolik, kolik musíte, pojistku čas do času aktualizujte. Ceny nemovitostí totiž klesají, takže se může platba snížit. Aktualizace pojistky je vhodná i v případě, pokud svou domácnost modernizujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.