O tom jakou roli hraje prostředí v tom, jak se cítíme, již byly sepsány mnohé studie a odborníci se shodují na tom, že harmonické prostředí vytváří i harmonické rodinné vazby a vede k větší životní spokojenosti. Proč byste tyto poznatky neměli využít i ve prospěch vašich dětí a nezařídit ji s nástupem do školy dětský pokojíček snů, který podpoří jejich snahu ve škole?

Základem je barevné ladění

Aby dítě dobře ve škole prospívalo, je nutné mu zařídit dostatečný osobní prostor, ve kterém si bude moci samo hrát, učit se i odpočívat a přivých těchto činnostech se bude cítit dobře. Základem útulného dětského pokoje by mělo být veselé barevné ladění doplněné o tlumenější barvy v odpočinkové zóně. Nebojte se na výmalbu dětského pokoje využít více barev najednou a rozhodně sáhněte i po jiné než bílé. Barvy k dětem zkrátka patří a byla by škoda je o ně připravit. A rozhodně není nutné nutit chlapečky do obligátní modré a holčičky zase do růžové barvy. Velice oblíbená a pozitivní barva pro dětský pokoj je například žlutá. Využijte její sytější tóny pro herní zónu a pastelovou slabě žlutou pro oblast okolo postele. Sjednotíte tím ráz pokoje a zároveň mu dodáte harmonický ráz.

Bez kvalitního nábytku to nepůjde

Dětský nábytek to není jen psací stůl a židle, to jsou také skříňky, skříně, poličky anebo komoda na hračky. I školák ještě pořád potřebuje čas na hraní a zábavu, nechtějte ho o něj laděním jeho dětského pokoje připravit. Úložný prostor v dětském pokoji je důležitý nejen proto, aby mělo dítě, kam si dávat školní potřeby, ale také, aby bylo kam skrýt jeho osobní věci před zraky návštěv. Rozhodně nepořizujte rafinované police, kam je potřeba vše náležitě vyskládat, plně postačí pojízdné boxy na kolečkách anebo jednoduchá komoda. Nezapomeňte ale na to, zajistit pod úložnými boxy hladkou podlahu, aby bylo možno s nimi snadno manipulovat. Ideální je pro tyto potřeby vinylová podlaha, která se také snadno udržuje.

Jaký zvolit materiál?

Někteří rodiče mají tendenci kupovat do dětského pokoje nábytek z lamina či jiných levnějších materiálů. Mnohem lepší je ale masiv a volba takových druhů nábytku, které s dítětem porostou a bude je mít opravdu dlouhou. Rostoucí stůl, židle anebo dokonce postel jsou dnes ve standardní nabídce dětského nábytku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.