Poohlížíte se po lepším bydlení, ale nemůžete se rozhodnout mezi starším a novým bytem? Obojí má svá pro i proti a my vám prozradíme, jaké jsou výhody a slabiny obou variant. Jak se nakonec rozhodnete, je otázkou vašich priorit.

Největší výhody nových bytů v Praze

Začněme výhodami nového bydlení. Nové byty Praha jsou praktické, protože jsou připraveny k okamžitému nastěhování. Případně se budete podílet na jeho finální podobě ještě před tím, než se stavba dokončí – získáte domov, který naprosto odpovídá vašim představám a přáním.

casopis-roku_cz_finep_cz_01

Prodej nových bytů v Praze je atraktivní i z jiných důvodů. Nehrozí zde problém s parkováním jako u starších zástaveb. Za zmínku stojí také možnost reklamace stavebních součástí, které nefungují tak, jak mají. Reklamace má průběh jako u všech ostatních spotřebních věcí.

A ani to není zdaleka vše. U novostaveb se velmi snadno stanovuje odhadní cena, protože nehraje roli míra opotřebení. Odhadní cena se blíží kupní, což ovlivňuje výši a podmínky případného úvěru.

Tím hlavním důvodem, který hovoří pro dokončené developerské projekty Praha, je i úspora. V případě kvalitně provedených projektů může vlastník bytu v dlouhodobém časovém horizontu ušetřit spoustu peněz. Developeři kladou důraz i na optimální rozvržení a proslunění bytu, jakožto i na okolí. Nové zástavby vznikají v prémiových lokalitách s velmi dobrou občanskou vybaveností a dostupností do ostatních částí Prahy.

casopis-roku_cz_finep_cz_02

Starší byty bývají cenově dostupnější, ale…

Ale co starší byty? „Tahákem“ může být nižší pořizovací cena, která je ale mnohdy zavádějící, protože daný byt vyžaduje další investice do rekonstrukčních prací. Některým starším domům pak nelze upřít jakýsi genius loci. Více důvodů však zřejmě nenajdeme. Z hlediska financí a komfortu jsou novostavby lepší volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.