V minulosti byly nejkrásnějšími dekoracemi v kuchyni nebo v obývacím pokoji obrazy na plátně, namalované tradičním způsobem, orámované bohatě zdobenými širokými rámy. Dnes jsou stále častěji jako nástěnné dekorace využívány obrazy z tvrzeného nebo akrylového skla. Proč bychom jim měli věnovat větší pozornost?

Skleněné obrazy se vyznačují vysokou odolností proti mechanickému poškození a teplotě. Tvrzené sklo, z něhož jsou vyrobeny nástěnné dekorace, má tloušťku přibližně 4 mm, takže během instalace docela hodně pocítíte váhu výrobku. Hlavní předností obrazů na skle je jejich trvanlivost, proto je můžeme úspěšně využít jako módní a působivý doplněk do moderní kuchyně. V případě, že se obraz poškodí, neexistuje nebezpečí náhodného poranění, protože všechny drobné prvky zůstanou uvnitř. To je důležitá informace pro ty, kteří se obávají vyzdobit prostor skleněnými ozdobami, kvůli přítomnosti malého dítěte. Nástěnný obraz, vyrobený ze skla, lze jen velmi obtížně mechanicky poškodit, i když k takové situaci může dojít např. během instalace.

tulupAkrylové obrazy vyrobené z plexiskla mohou být až o polovinu lehčí než tvrzené sklo. Proto se častěji volí jako dekorace obývacího pokoje, ložnice nebo salónu krásy. Jsou lehké, snadno se přemísťují z místa na místo, a díky větší světelné propustnosti umožňují vytvořit dojem hloubky barev. Obrazy z plexisla, jsou díky svým vlastnostem, velmi často využívány jako dekorace lékařských ordinací, hotelů, lázní, wellness center, firem.

Který obraz bude nejtrvanlivější? Závisí to na očekáváních – přestože akryl je lehčí než sklo, není to materiál odolný proti tepelným poškozením, takže je lepší jej nezavěšovat v kuchyni. Oba materiály jsou voděodolné a lze je úspěšně používat po dlouhou dobu jako originální koupelnové dekorace. Lze s jistotou říct, že pokud jde o vzory a barvy, neexistuje žádné omezení. V nabídce obchodu Tulup najdete mnoho návrhů vzorů: https://www.tulup.cz/akrylove-obrazy

V případě potřeby existuje také možnost zhotovení vlastního vzoru nebo fotografie v nejvyšší tiskové kvalitě.

Blíží se čas dávání dárků, a je tedy vhodné zvážit výjimečný a hodnotný dárek pro své blízké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.