Když se vysloví pojem dalekohled, většina lidí mu nevěnuje téměř žádnou pozornost. Přitom jde o velice unikátní a specifické zařízení, které vám dokonale přiblíží svět kolem vás. Moderní pozorovací přístroj, jehož předností nemusí využívat pouze myslivci, ale také běžní lidé.

Teleskopy, jak se ostatně dalekohledy někdy nazývají, upotřebíte nejenom v přírodě, ale i při pozorování lidí, měst a pamětihodností. Meze se v tomto případě rozhodně nekladou a na své si přijdou všichni zákazníci.

Podle čeho vybírat dalekohledy?

Otázka, na kterou existuje poměrně jednoduchá odpověď. Jestliže si chcete pořídit dalekohled a využít jeho předností, zamyslete se nad tím, kde jej budete používat. Právě z takové odpovědi totiž budete schopni specifikovat bližší parametry tohoto zařízení.

Například to, jaké budou mít dalekohledy zvětšení, průměr objektivu, voděodolné vlastnosti a samotnou konstrukci. Vždyť od ní se vlastně odvíjí vaše celkové pohodlí při zacházení s teleskopem a při jeho nošení. Pro zjednodušení výběru vám nastíníme několik základních kategorií.

  • Turistické dalekohledy
  • Dalekohledy typu Zoom
  • Lovecké dalekohledy
  • Kapesní dalekohledy

Kapitolou samou o sobě jsou pak ještě astronomické dalekohledy, ty ale slouží primárně pro pozorování oblohy.

Dalekohledy a noční vidění

Vzhledem k tomu, že žijeme v moderní době a technika je v pokroku, není se čemu divit, že s těmito přístroji můžete své okolí pozorovat i v noci. Pak byste si kromě klasického dalekohledu měli pořídit noční vidění.  Produkt založený na trochu odlišné technologii, jež vám umožní sledovat lidi, zvířata a přírodu za tmy.

Tuto možnost oceňují nejenom myslivci, ale také ti, koho zajímá život fauny a flóry v noci. V tomto směru pouze zmíníme, že v poslední době se do popředí zájmu mnohých zákazníků dostává hlavně digitální noční vidění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.