Parenterální výživa je pro mnohé pacienty jediným možným způsobem výživy, kdy jsou živiny aplikovány přímo do jejich krve. Tento způsob výživy je nutné indikovat při těžkých střevních zánětech, při selhání jater a ledvin, ale také při různých výživových poruchách jako je anorexie a bulimie.

Parenterální výživa při anorexii

Tak jsem také já, bohužel, přišla do styku s parenterální výživou. Moje dcera byla vždycky tak trochu posedlá vzhledem, ale brala jsem to tak, že to holt k jejímu věku a době instagramu a sociálních sítí zkrátka patří. Byla štíhlá po mně a já jsem ani nepostřehla, kdy začala být opravdu vyhublá. Až když jsme jeli v létě pod stan, viděla jsem ji v plavkách a úplně jsem se vyděsila. Z Elišky byla úplná kostra. Nejdřív mě samozřejmě napadlo, že je nějak vážně nemocná, ale po sérii vyšetření byla diagnóza jasná. Anorexie v pokročilém stadiu. Myslela jsem si, že jí domluvím a všechno spolu zvládneme, ale nestalo se tak. Ona dokázala lhát a předstírat tak, že jsem jí uvěřila, že bude jíst a že je z toho venku. A pak mi volali ze školy, že Eliška zkolabovala a odvezli ji do nemocnice. To už to vypadalo opravdu zle, nebyla schopná přijmout jakoukoli potravu, a tak doktoři přistoupili na parenterální výživu.

Bohužel poškození trávicí soustavy byla tak rozsáhlá, že Eliška stále nemohla na klasickou stravu přejít. Proto mi doktorka po několika měsících léčby doporučila, že by bylo možné, aby Eliška šla domů a pokračovala s domácí parenterální výživou a pouze docházela na terapie. Vyděsila jsem se. Jako že já budu zavádět sondy? To si snad dělá legraci. Paní doktorka mě ale uklidnila, že existují agentury domácí zdravotní péče, které vše zajistí. A zároveň mi doporučila pražskou agenturu ProCare Medical, která má pobočku u nás v Brandýse nad Labem.

Domácí parenterální výživa s agenturou domácí zdravotní péče

Se sestřičkou z ProCare Medical jsme se potkaly ještě ten den. Oni zařídili všechno papírování, a protože domácí parenterální výživu předepsala paní doktorka, bylo vše hrazeno ze zdravotního pojištění. Další týden už jsem měla Elišku doma. A musím říct, že jí to ohromně prospělo a já si taky trochu oddechla. To denní dojíždění do nemocnice mě stálo spoustu času a energie. Snad se z toho Eliška brzy dostane a domácí parenterální výživu už nebude potřebovat. I tak ale musím sestřičkám z ProCare Medical moc poděkovat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.