Čeká vás úplně první výlet na vodu v životě? Anebo nechcete trhat partu v práci a vyrážíte na vodu s kolegy, se kterými se každý den vídáte za účelem plnění pracovních povinností? Možná přemýšlíte, co vás vlastně na vodě bude čekat. Aby vás nic nepřekvapilo a byli jste připraveni na maximum situací, přinášíme vám pár dobrých rad na vodu.

Než vyplujete, googlete

Aby vás opravdu nic nepřekvapilo, je potřeba se dobře připravit předem. Ještě předtím, než vyplujete ,si zjistěte o řece co nejvíce informací. Samozřejmostí by mělo být prozkoumání aktuální sjízdnosti řek v ČR anebo rovnou návštěva půjčovny. Například v půjčovně lodí na Lužnici vás vybaví všemi potřebnými informacemi a navíc si můžete rovnou osobně objednat loď. Ceník půjčovny lodí na Lužnici je k dispozici online, takže si můžete snadno vybrat období, kdy na vodu vyrazíte.

Naplánujte si cestu

Plánujte dopředu a ujistěte se, že přesně víte, kam jedete. Měli byste si také naplánovat, v kolik hodin vyplujete, kdy si uděláte přestávku a kdy skončíte. Musíte znát peřeje každé řeky a nejlepší trasy, abyste si mohli maximálně odpočinout v proudu řeky a zároveň dávat pozor na případná nebezpečí.

Naučte se základy bezpečnosti na vodě

Bez ohledu na to, jak zábavná je kanoistika, vždy s sebou nese určitá rizika. Proto je nezbytné, aby se všichni vodáci seznámili se základními bezpečnostními pravidly pro pobyt na vodě. Patří sem například neustálé nošení záchranné vesty (i když se jen tak povalujete na lodi), vyhýbání se alkoholu na lodi a volba vhodné obuvi. Na lodi byste nikdy neměli jezdit bosi. Nevíte, kdy se cvaknete a bude třeba loď vytahovat z laguny, která sice na první pohled vypadá příjemně, ale na jejím dně jsou ostré kameny.

Vezměte si s sebou potřebné vybavení

Vzít si s sebou veškeré potřebné vybavení může na řece ušetřit mnoho problémů. Ujistěte se, že máte vždy náhradní pádla, záchranné vesty, lékárničky a tažné lano – i když je pokaždé nepoužijete. Nejlepší je také vezměte si vodotěsnou tašku/obal na fotoaparát, telefon a další elektronická zařízení, která byste mohli na řece potřebovat. Samozřejmostí je náhradní oblečení, obuv a něco malého na zub, co dodá rychle energii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.