Za studena lisovaný řepkový olej z Polabí má vysoký bod zakouření. To znamená, že jej můžete používat i v teplé kuchyni. Jenom je třeba ohlídat, aby teplota při přípravě jídel nepřesahovala 180°C a nedocházelo tak k případnému přepálení oleje. Bez obav jej tedy můžete používat při nakládání masa na gril, při pečení bábovky nebo smažení palačinek, lívanců či bramboráků.

Při přípravě sladkých i slaných jídel

Na webových stránkách Zdravyolejzpolabi.cz můžete objednávat za studena lisovaný olej od českých zemědělců, ale najdete zde také spoustu receptů, kompletní výživové hodnoty i informace o vlivu řepkového oleje na zdraví člověka. A proč by vás to mělo zajímat? Řada lidí používá olivový olej i pro teplou kuchyni. Jednak, pokud to není olivový olej speciálně určený pro teplou kuchyni, můžete svému zdraví spíše uškodit. Za druhé má olivový olej svou specifickou vůni a příchuť, kterou u některých pokrmů zkrátka nechcete. Řepkový olej má naopak zajímavou vůni a jídlům dodává jemnou oříškovou příchuť. Lze jej proto využít pro recepty sladkých i slaných jídel.

Řepkový olej a zdraví

Díky vysokému obsahu omega – 3 mastných kyselin a optimálnímu poměru ostatních mastných kyselin je řepkový olej jednoznačným vítězem mezi oleji. Už dávno se nemusíte obávat vyššího obsahu kyseliny erukové, která je výživově nevhodná. Již od 90. let 20. století jsou pěstovány bezerukové odrůdy řepky a řepkový olej splňuje ta nepřísnější výživová kritéria. Navíc je za studena lisovaný řepkový olej velmi významným přírodním zdrojem vitaminu E. Vitamin E jako antioxidant přispívá k ochraně buněk před oxidativními procesy. Podporuje organismus v průběhu rekonvalescence, protože napomáhá regeneraci buněk. Pomáhá vyživovat vlasy a pleť. Udělejte i vy něco pro své tělo. Protože je vitamin E rozpustný v tucích, je za studena lisovaný řepkový olej skvělou volbou. A navíc vám bude chutnat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.