Přejete si mít husté a zdravé vlasy? V tom případě byste se měli vyvarovat některým činnostem, které vlasy oslabují. Jak na jejich správnou výživu?

Strava jako alfa a omega zdravých vlasů

Chcete krásné vlasy, ale zatím jste se nedostali k tomu, abyste začali konzumovat vhodné potraviny a doplňky stravy – to je snad nejčastější problém. Například mořský kolagen dokáže zajistit zdraví nejen vlasů, ale také pleti, nehtů a pohybového aparátu. Kolagen je důležitou stavební jednotkou pro vlasový váček. Zdravé vlasy potřebují kolagen k tomu, aby mohly růst a vyživovat se. Společně s pestrou a zdravou stravou byste jej pravidelně měli tělu dodávat. Bohatě se vám odmění, výsledek uvidíte již za pár dnů.

„Nemám čas na vlasy“

Dnešní uspěchaná doba zapříčinila to, že děláme věci jen tak napůl. Sice si například usmyslíme, že bychom si přáli delší vlasy, ale poté jim již nevěnujeme potřebnou péči. Přitom stačí, když si jednou týdně dopřejeme výživnou masku, a vlasy po umytí necháme chvíli přirozeně vyschnout. Před použití fénu si pak vlasy ošetřete přípravkem, který ve vlasu uchová jeho přirozenou vlhkost a pružnost.

Horká voda

Kdo by to byl řekl, že obyčejná horká sprcha dokáže nadělat tolik paseky. A ono je to tak. Horká voda při sprchování, nebo lázeň, do které si ponoříte také své vlasy, mají na vlasovou pokožku neblahé následky. Snižuje se přirozená lipidová vrstva, pokožka se vysušuje a namáhá. Příště si raději dejte horkou sprchu tak, že vlasy z tohoto rituálu vynecháte. Budou zdravější a pokožka bude silná.

Stylingové přípravky

Samozřejmě je zcela v pořádku, že používáme stylingové přípravky pro vytvarování účesu. Pravidelně bychom je ale měli z vlasů smývat, aby se dokázaly regenerovat a od zátěže si odpočinout. Vlasům ponechte svobodu a dostatek výživy například o víkendu, nebo ve večerních hodinách.

Naše vlasy se nám za správnou péči odvděčí krásným a zdravým vzhledem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.