Vodovodní systémy dokáží být do značné míry mnohem složitější záležitostí, než bychom mohli v první moment očekávat. A to především kvůli tomu faktu, že se na jejich kompletní funkci většinou podílí poměrně dost velké množství menších, ale nepostradatelných součástek.

Mezi jedny z takových nepostradatelných součástek pochopitelně patří i směšovací ventily jako takové. A dnes se přitom podíváme na některé konkrétní druhy směšovacích ventilů, které můžeme naprosto běžně potkat v praxi.

Klasické směšovací ventily

Tou nejjednodušší variantou jsou klasické směšovací ventily bez speciálního vybavení. Jedná se o ventily, které standardně mívají jediný vstup, a přitom mají také dvojici vstupů. Důvodem je, že se za běžných okolností mísí studená a teplá voda podle toho, jak je ventil přednastavený na dálku od uživatele, nebo popřípadě dokonce i ze samotné výroby.

Ve všech ohledech je tato nepatrná součástka ale naprostým základem. Díky němu můžeme jednoduše směšovat vodu tak, abychom docházeli ideální teploty. A přitom se jedná o velice levnou a dostupnou část celého systému.

Více cest a více možností

Mezi speciální varianty ventilů pak pochopitelně patří takové, které umožňují schraňovat rovnou několik vstupů a výstupů najednou. Typickým příkladem mohou v tomto případě být hlavně komponenty jako je čtyřcestný směšovací ventil. Důvodem pro vznik takových komponent je hlavně fakt, že se může na některých místech vyplatit nejen směšovat vodu, ale rovnou ji i dělit do jednotlivých větví. To stejné se ale může dít i v opačném gardu.

Automatizace jednoduchých komponent

Leckoho možná překvapí, že dokonce i tak jednoduchá a dostupná součást systémů jako je směšovací ventil může podléhat příjemné změně v podobě automatizace. Klasická automatizace podobných komponent je jinak obtížná. Že se o to ale stará směšovací ventil se servopohonem. Samotný servopohon je tady zodpovědný za veškeré kouzlo. Je totiž možností, jak můžeme velice efektivně a bez potíží měnit i na dálku přednastavení jinak mechanické komponenty bez možnosti automatizace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.