Dospělý člověk by měl podle doporučení odborníků na výživu denně vypít alespoň 30 ml / 1 kg hmotnosti, to znamená, že průměrný 80 kg vážící člověk by měl přijmout každý den alespoň cca 2,5 l tekutin. Do těch se ale počítá také příjem vody v potravě, například v polévce, ovoci či zelenině. V některých druzích čerstvých plodů dokonce objem tekutých látek převažuje nad pevnými látkami. Taková salátová okurka nebo broskev obsahují více než 90 % životadárné tekutiny.

Hlídáte si, kolik jste toho denně vypili nebo se napijete, až když máte žízeň?

Příjem a výdej tekutin je velice individuální a měl by odrážet zejména váš zdravotní stav tělesnou kondici. Důležitá je také úroveň vaší pohybové aktivity. Například pokud hodně sportujete, je potřeba počítat s tím, že při tělesné aktivitě velké množství tekutin vypotíte. Intenzivní tělesný pohyb, například jízda na kole, dokáže z těla dostat i několik litrů vody za hodinu. To je samozřejmě třeba doplnit. Nečekejte tedy na to, až budete mít žízeň a noste sebou láhev s vodou každý den.

Kolikrát denně si naplníte láhev?

Rozmýšlíte-li se jakou vodu pít, zda je lepší kohoutková nebo balená, máme pro vás řešení. Tím je filtrovaná kohoutková voda, kterou si můžete načepovat prakticky kdekoliv a díky speciálnímu filtru si můžete být jisti, že budete vždy pít vodu té nejvyšší kvality. Prostorově nenáročnou zato však velice funkční filtrační láhev si sebou můžete vzít prakticky kamkoliv, na dovolenou na chatu, výlet do přírody, na kolo i na pracovní cestu. Všude, kde máte přístup ke kohoutku s vodou, je možné si vaši filtrační láhev doplnit. Díky jejímu objemu 0,6 l se láhev vejde do každého zavazadla a zároveň vám poskytne dostatečné množství kvalitní a zdravotně nezávadné vody pro dodržování pitného režimu.

Jak často je potřeba ve filtrační láhvi měnit filtrační náplň?

Specialista na filtraci vody radí naplnit filtrační láhev maximálně 300 krát, což v případě dospělého člověka znamená přibližně 3 měsíční nepřetržité používání. Po této době je potřeba filtr v láhvi vyměnit, protože je již obvykle tak zanesený, že není schopen z vody odstranit nežádoucí látky, kterými mohou být například vodní kámen, těžké kovy, zbytky po dezinfekci vody či nechvalně proslulá chlorová pachuť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.