Nebankovní půjčky jsou všudypřítomné. Reklamu na ně naleznete snad na každém kroku, ať už jde o tištěná periodika, televizi, rozhlas, billboardy a samozřejmě internet. Heslovité nabídky se zajímavými podmínkami, kterých lze u bankovních institucí docílit jenom stěží.

To je scénář, jemuž odolá málokdo, navíc, když se nachází ve svízelné životní situaci a nemá moc času nazbyt s hrazením svých závazků. Nežli se však komukoliv upíšete, měli byste brát zřetel na negativní a povětšinou dostatečně ukrytý svět nebankovního sektoru.

Snadné podmínky získání

Prvním pomyslným strašákem by pro vás měly být občas až neúměrně benevolentní podmínky nabytí finančních sum. Některé společnosti nevyžadují téměř nic, což je podezřelé.

  • Bez dokládání příjmu
  • Bez ručitele a zástavy nemovitosti
  • Bez registru neplatičů
  • Bez skrytých poplatků

A výsledek? Velice chytře napsané obchodní podmínky, neúměrně vysoký úrok a nebezpečné sankce za jakékoliv prodlení. To je daň za minimální úřední šiml, jenž se vám může vymstít.

Autor: Internet Archive Book Images (Flickr.com)

Pozor na zpoplatněné linky

Nebývá to sice dnes již zvykem, ale některé nekalé společnosti stále přistupují ke komunikaci prostřednictvím draze zpoplatněných linek. Když potřebujete něco řešit, tak jednoduše musíte a taková společnost vás v ten moment ještě záměrně okrádá.

Zákeřné bianco šeky

Kapitolou samou o sobě jsou nevěrohodné a mnohdy i úmyslně zfalšované bianco šeky nebo směnky. Takové typy dokladů mají určitá pravidla, s nimiž se běžný občan nikdy nesetkal a nezná je. Proto není pro určitou nebankovní společnost problém podvést důvěřivého zákazníka.

Věnujte více pozornosti okamžiku, kdy oslovujete konkrétní subjekt obdobného typu a zamyslete se nad tím, zda není lepší raději počkat na menší, avšak běžný úvěr od klasické bankovní instituce. Peníze na účtu do několika hodin by se vám mohly vyjít pěkně draze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.