Pracovní kuchyňská deska je v kuchyni nejvíce používaná a nejvíce viditelná část zařízení. Proto bychom jejímu výběru měli věnovat dostatek času. Nevíte, na co se zejména soustředit při jejím výběru? Dnes se vám pokusíme s jejich výběrem poradit.

Pracovní desky by měly vydržet co nejdéle. Musí nás zajímat především jejich funkčnost, odolnost proti opotřebení, snadná údržba a v neposlední řadě estetická stránka.

Standardní výška pro umístění kuchyňské pracovní desky je 90 cm a šířka je 60 cm. Ale pokud hovoříme o ideální kuchyni, měla by výška samotné desky vycházet z vašich tělesných proporcí.

Z osobní zkušenosti vím, že nejlepší je uzpůsobit pracovní desku vaší výšce. Zejména pokud jste mimořádně velcí nebo malí. Předejdete tak mnohým problémům, jako jsou například bolesti zad z nepohodlného stání u nízké desky nebo naopak příliš vysoké.

obrazek-casopis-roku-2

Materiál pracovních desek

Funkci i vzhled pracovních desek výrazně ovlivňuje materiál, z kterého jsou vyrobeny.

Na samotném vrcholu stojí žulové pracovní deskyŽula vyniká svou odolností proti opotřebení, kyselinám a vůči vysokým teplotám. Každá deska je originál a vydrží vám i několik desítek let. Stejně tak výjimečná je i její pořizovací cena, která sahá i k několika tisícům.

Levnějších pracovních desek je celá řada. Vybrat si můžete například desku z technického nebo umělého kamene, keramiky nebo z masivu

Pracovní desky z masivu přinesou do vašeho interiéru teplo. Používají se především tvrdá dřeva jako jsou dub a buk. Tyto dřeviny musí mít vhodnou povrchovou úpravu, která zajišťuje nenasákavost.

Nejoblíbenější a nejpoužívanější jsou laminátové pracovní desky. Víte proč? Laminátové pracovní desky naleznete v široké škále dekorů. Vybrat si tak můžete z dekoru dřeva, kamene, kovu, mramoru nebo betonu. Jejich největší výhodou je již zmíněná široká škála motivů, přijatelná cena, tepluvzdornost, odolnost proti vodě a snadná údržba.

obrazek-casopis-roku-1

Při rozhodování, jaký materiál bude nejlepší pro mou kuchyň jsem měla jasnou představu. Chtěla jsem pracovní desku z masivu. Při bližším zkoumání výhod a nevýhod, cenových relací a návštěvy kuchyňského studia, jsem se zamilovala do laminátových desek. Proč? Dostala jsem kombinaci toho nejlepšího. Velký výběr dekorů, přijatelnou cenu a snadnou údržbu. K pracovní desce jsem si pořídila ve stejném dekoru i desku na zadní stěnu a výsledek prostě stojí za to!

A rada na závěr. Pokud nenabízí váš vybraný prodejce vámi vybraný druh materiálu, nebojte se zeptat. Určitě vám rád poradí, kde sehnat nebo na přání objedná.

Autor: Veronika Novotná


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.