V současné době výrobce kotlů nabízí několik různých možností, jak efektivně zařídit ekonomické vytápění objektů. Rovněž se nabízí i různé palivo.

Který z kotlů bude ten nejlepší

Ne každý majitel objektu dokáže posoudit situaci, jakým způsobem by měl efektivně vytápět svůj objekt. V takovém případě bude lepší se spojit s profesionály, kteří mají zkušenosti nejen s výhřevností, ale především s technologií, kterou mohou doporučit. Navíc, která bude odpovídat normám a ekologickému vytápění. Je mnoho verzí a tak si lze vybrat kotle na tuhá paliva, kdy topivem mohou být pelety, dřevo, případně uhlí. To ale rozhodně není jediný výběr, ještě zvolit různé technologie, které usnadní obsluhu a provoz kotlů.

Kombinace topiva

Běžně bylo zvykem, že se vytápělo dřevem nebo se například dřevo použilo na zátop a poté se přikládalo uhlím. V dnešní době je pro uživatele a majitele objektů pohodlnější verze, kdy není třeba přikládat a hlídat kamna nebo kotle. Pokud se správně nastaví regulace, tak vytápět objekt bude hračkou pro každého. Zaujala vás i nyní kombinace pelet a uhlí? Poté je třeba zvolit odpovídající kombinované kotle, které budou bez problémů nastaveny pro oba dva typy topiva a navíc budou splňovat veškeré parametry v oblasti požadavků na ekologické vytápění podle nařízení Evropské Unie. Pro výrobce kotlů není žádný problém dodat takový produkt.

Výhody kombinovaných kotlů

  • Mají zachovaný horizontální trubkovitý výměník, který je navíc doplněný o modul čištění, který usnadní majitelům kotlů jednoduché čištění.
  • Originální spalovací komora, na kterou se v tomto případě nešetřilo a má unikátní tvar a dostatek žárobetonu. To vše skvěle přispívá k dokonalému vyhoření topiva a navíc se tvoří skutečně minimum škodlivých emisí.
  • Kotle dosahují provozní účinnosti 90% i při teplotě spalin 150°C.
  • Díky elektronické regulaci, zásobníku, který je dostatečně velký a nechybí ani prostorný popelník, tak se jedná o skoro bezobslužný provoz.
  • Regulátory automaticky řídí optimální teplotu vytápěného objektu, optimální teplotu kotle, kterou lze nastavit přes noc v útlumovém režimu i nahřátí bojleru teplou vodou.

Pokud někomu nevyhovuje kombinovaný kotel, tak si může vybrat kotel na pelety, případně na tuhá paliva. Možností je samozřejmě více, záleží jen na osobním výběru. Lze rovněž využít možnosti dálkového ovládání, které je specifické pro chytrou domácnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.