Yerba maté je jedinečný nápoj, který si po staletí vychutnávají lidé v celé Jižní Americe. Obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, včetně antioxidantů, vitamínů, minerálů. Jihoameričtí indiáni považují yerba maté za posvátnou rostlinu dodnes. V Argentině patří k nejčastěji popíjeným stimulačním nápojům. Řadí se dokonce výše než káva. Proto bychom si měli chuť této neobvyklé byliny také dopřát a na vlastní kůži vyzkoušet, co je pravda na jejích účincích.

Lepší než káva

Také znáte ten pocit, když si dáte šálek kávy? Najednou se cítíte plní energie a chuti do života a mohli byste skály lámat. Někoho ale naopak začne bolet žaludek. Pocit euforie z kávy ale poměrně rychle zmizí. Za hodinu už může být po všem. Břicho ale bolí dál. Tak si možná říkáte, jestli to celé za těch pár minut nabuzení stálo. A co kdyby existovalo něco s podobnými účinky jako káva, ale mnohem dlouhodobějšími, z čeho vám nebude špatně? Přesně takové je maté. Kromě toho, že má méně vedlejších účinků než káva, je energetický nárůst po vypití šálku yerba maté postupný. A co je důležité nedochází u něj jako po konzumaci kávy k dramatickému poklesu energie po odeznění účinků.

Yerba maté nezpůsobuje potíže se spánkem

Naopak může zlepšit kvalitu spánku díky své schopnosti vyrovnávat hladiny hormonů a udržovat pravidelnější cirkadiánní rytmus. Obsahuje jen malé procento kofeinu jako káva, ale navíc také xantinovou sloučeniny teobromin a teofylin, které v těle působí jako stimulanty. Jinými slovy, mate yerba je ideálním nápojem pro ty, kteří potřebují energii po celý den, aniž by pociťovali nervozitu nebo narušovali svůj spánkový cyklus. Je skutečně jedinečný a poskytuje fyzickou i duševní bdělost, která vydrží mnohem déle než po konzumaci kávy nebo jiných energetických nápojů.

Zapomeňte na bušení srdce

Tedy ono vám samozřejmě bušit bude, ale ne zrychleně, jako tehdy, když si dáte šálek silné kávy. Yerba maté je mnohem šetrnější a může si ho vychutnat každý. Obsahuje saponiny a polyfenoly, které pomáhají udržovat zdravé srdce a zlepšují krevní oběh. Proto většina lidí, kteří pijí yerba maté, netrpí vedlejšími účinky, jako je bušení srdce nebo třesavka. A jak si takové „matéčko“ nejlépe vychutnáte? Samozřejmě z kalabasy s bombillou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.