Kdo by neznal slavný závod Tour de France? Každoročně ho jsou plná média. Už jen to nám říká, že cyklistika je v celé Francii velmi populární. To z ní také dělá ideální destinaci pro akční dovolenou. Narazíte nejen na skvěle upravené asfaltové silnice a náročná stoupání, ale také na nádhernou přírodu. Často se jezdí například na jih do kouzelné Provence. Ve správnou dobu si tu lze užít i nefalšovanou romantiku.

Cyklistika v Provence

Jak si nejlépe užít fialovou Provence? Zeptej se místních! Pravděpodobně vás odkážou na řadu perfektně upravených a různě náročných tras. Navíc jsou na sebe napojeny tak, aby vedly přes nejvýznamnější pamětihodnosti. Ve Francii je občas silniční doprava divoká, nicméně vždy najdete pruh vymezený pouze pro cyklisty. Bát se nemusíte ani o pravidelné občerstvení. Narážet budete na mnoho skvělých restaurací.

Oblíbené departmenty

Jedním z nejoblíbenějších je rozhodně Vaucluse. Trasy tu jsou přehledně rozdělené podle obtížnosti. Místo je tedy vhodné pro začátečníky i zkušené cyklisty (tím pádem i rodiny s dětmi). Najdete tu 17 jednodušších, 11 středních a 5 pro profesionální sportovce. O jednotlivých trasách se můžete dozvědět více na informačních střediscích, kterých je v okolí mnoho.

Rádi objevujete? Department Bouches du Rhône je ideální pro vzrušující poznávací jízdy. K dispozici je zde až 79 cyklotras. Na mapě si rozhodně vyznačte místa jako Alpilly, Tallagard, Chaîne des Côtes, Arbois, okolí St-Blaise, Grans, Ste-Victoire, Meyrargues, Pourrières, Montaiguet, Etoile, Garlaban, Ste-Baume, Régagnas, Fontblanche, Carpiagne a nebo velmi známou Camargue. .

Tento departmen Alpes Maritimes s celkovou délkou 326 kilometrů jedním z nejdelších. Navíc má převýšení až 7 000 metrů. To odpovídání větší obtížností většiny tras. Právě zde budete projíždět ikonickými horskými vesnicemi, serpentinami ale přímořskými promenádami.

Hledáte výhodné pojištění na své cesty? Přejděte na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.