Na internetu je dnes možné koupit téměř cokoli. A to i detektory kovů. Prodej je řízen ze strany dodavatelů s absolutní profesionalitou a vstřícným přístupem ke všem zákazníkům, kdy zejména absolutní laici a úplní začátečníci mezi výrobky mohou zcela pochopitelně tápat. Detektor centrum Praha vzniklo na našem území jako úplně první, je tedy nejstarší prodejnou s dostatkem zkušeností a velkým výběrem přístrojů pro detekci kovů.
Detektory kovu Fisher patří mezi absolutní špičku, ale i jiné značky snesou srovnatelné porovnání
Mezi vůbec nejstarší detektory kovu patří výrobky značky Fisher. Roku 1931 německý fyzik Dr. Gerherd Fisher v USA znovuobjevil princip detekování kovů a založil firmu Fisher Research Labs. Jeho první výrobek získal roku 1937 první průmyslový patent a do podvědomí uživatelů se vžil nejprve jako produkt s názvem Metalscope, dnes M-Scope. Jako takový se stal všeobecně uznávaným standardem pro detekování kovů a všechny typy elektronické detekce kovů. Vyznačují se snadným ovládáním, spolehlivostí a výkonem/hloubkovým dosahem. Výrobky australské firmy Minelab patří nejsofistikovanější a technicky nejvyspělejší detektory kovů. Většina využívá multifunkční technologie, a to s výtečnými výsledky na testech na zkušebních polygonech i v terénu. Prodejna soustředěná na prodej detektorů nabízí rovněž přístroje anglického výrobce C. Scope i turecké výrobky Nokta.
Několik pouček pro zájemce o detektory kovů
Každý zájemce o hledání pokladů by si měl před nákupem přístroje vhodného právě pro něj rozmyslet, nakolik se mu tento nový koníček stane vášní či pouhým zpestřením toulek do přírody. Dále je třeba si rozmyslet, co vlastně chce hledat a v jakém terénu se hodlá pohybovat. Je rozdíl mezi detektory kovů vyhledávajícími kupříkladu staré mince, historické předměty či vojenská munice a veškeré militarie. Jiné přístroje se používají v zemitém terénu, jiné například ve vodě. Mezi přístroji je rozdíl nejen v rozmanitých funkcích, ale pochopitelně i v důmyslnosti ovládání, a samozřejmě i v ceně.