Vilcacora (latinsky uncaria tomentosa) je popínavá rostlina, která pochází z oblastí Asie, Afriky a Amazonie. Rostlina je oceňována zejména pro své mnohostranné účinky, které objevili již amazonští indiáni. Lidově se jí často přezdívá kočičí dráp, jelikož ze stonku rostliny vybíhají trny směřující dolů, které svým vzhledem připomínají kočičí drápy. Velice známý je pro tuto rostlinu také název Uňa de Gato, který pochází ze španělštiny. Méně známý je pak český název řemdihák plstnatý.

Účinky vilcacory

Mezi hlavní účinky vilcacory patří posilování imunity lidského organismu. Kromě toho má protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky. Skvěle se tak uplatňuje při léčbě a prevenci zánětů, chřipky a jiných bakteriálních a virových onemocnění. Využití najde také při detoxikaci organismu. Dlouhodobě se také zkoumají účinky vilcacory na léčbu rakoviny.

Dále má vilcacora pozitivní vliv na léčbu akné, alergií, astmatu či cukrovky. Příznivě působí také na správné trávení a problémy s trávením. Hojné využití nachází i při bolestech kloubů. Vilcacora je také považována za významný antioxidant, jež ochraňuje buňky lidského těla před škodlivými volnými radikály. Nakonec pomáhá při nespavosti, chronické únavě a stresu.

Jak užívat kočičí dráp?

Nejčastěji se vilcacora užívá v podobě čaje. K přípravě čaje se používá sušená vnitřní kůra uncaria tomentosa. Na 1 litr čaje/vody postačí 1 polévková lžíce. V rámci přípravy je důležité vilcacoru přivést k varu a vařit zhruba po dobu 20 minut. Odvar se následně scedí a popíjí během dne. Popíjet ji můžete za tepla i studena. Kočičí dráp lze také užívat jako doplněk stravy ve formě tablet. Nevhodná je pro děti do 3 let, těhotné ženy a ženy snažící se otěhotnět.

Sušenou kůru vilcacory najdete na e-shopu Herbavis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.