Malování patří mezi velmi účinné relaxační techniky, jelikož uvolňuje stres a poskytuje oddech od každodenních starostí. Chcete-li si užít chvilku klidu a přijít na jiné myšlenky v dnešní uspěchané době, pak bude právě malování správnou volbou. Vytvořit můžete vlastní obraz či vybarvovat antistresové omalovánky. A jaké výtvarné potřeby si pořídit do začátku?

Vyberte si správné barvy

Prvním vaším úkolem bude výběr vhodných barev. Není pochyb o tom, že barvy jsou základním stavebním kamenem každého obrazu, proto je třeba věnovat jejich výběru dostatečnou pozornost. Vybírat můžete z celé řady barev, z nichž každá barva má své výhody i nevýhody.  Pokud s malování začínáte a zároveň nechcete příliš utrácet, pak vám postačí k malování temperové barvy koh-i-noor.

Velice oblíbeným typem barev jsou také akrylové barvy, které lze využít k malování na široké spektrum povrchů. Pokud chcete malovat přírodu či abstraktní motivy, pak neváhejte vyzkoušet malování akvarelem. Chcete-li zkusit profesionální techniku malování, pak budou ideální volbou olejové barvy. Nevýhodou olejových barev je však dlouhá doba schnutí a potřeba pracovat v dobře větratelném prostředí kvůli obsahu rozpouštědel. K malování omalovánek a obrázků podle čísel pak nejlépe poslouží pastelky, fixy, popisovače či linery.

Pomůcky k malování nesmí chybět

Do začátku byste si krom barev měli pořídit také základní výtvarné pomůcky. Mezi základní malířské pomůcky, které by vám neměly při malování chybět, patří především štětce na malování obrazů, paleta a kalíšek na vodu. V případě, že chcete vyzkoušet i jiné malířské techniky, pak si můžete pořídit voskovky, černou tuš apod. Nakonec by vám neměl chybět vhodný podklad. Zvolit můžete běžné čtvrtky, papír či malířská plátna. Pokud se rozhodnete pro malování akvarelem, pak bude ideální volbou akvarelový papír, který má vyšší gramáž.

Výtvarné a kreativní potřeby za výhodnou cenu si můžete pořídit na webových stránkách vytvarne-potreby.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.