Uzavírací vchodové prvky musí splňovat nejvyšší požadavky na kvalitní materiály i zpracování. Dokonalost je vyžadována i v konstrukčním návrhu.

Ploty – jaký materiál zvolit

Jestliže vlastníme nějakou nemovitost, bude žádoucí ochránit ji před okolními vlivy kvalitním plotem. Druhým důvodem instalace plotu je vymezení vlastnictví pozemku.

 • Jednou z prvních otázek bude použitý materiál.
 • Dříve se ploty vyráběly především ze dřeva.
 • Později přišly na řadu i další vhodné materiály.

Nejvíce se z hlediska trvanlivosti a odolnosti osvědčily ploty kovové. Pokud jsou ošetřeny vhodným nátěrem, pak je jejich udržování bezproblémové.

 • V současné době je na trhu tolik možných variant kovových plotů, že je možné vybrat si přesně to pravé, co bude v dokonalém souladu nejen s budovou, ale také s nejbližším okolím.

Garážová vrata

Vrata, která slouží k uzavření garážových prostor, se dají jednoduše přizpůsobit stávajícím podmínkám. Je tedy možné umístit vhodná garážová vrata i do míst, která jsou dispozičně problematická nebo se jedná o stísněné prostory. Garážová vrata se z konstrukčního hlediska dají rozdělit do čtyř základních skupin.

 1. Sekční – konstrukci těchto vrat tvoří sekce (panely), které jsou vedené v kolejnicích. Protiváhu tvoří pružiny umístěné na hřídeli.
 2. Rolovací – tento typ garážových vrat je vhodný nejen do klasických garáží, ale také pro průmyslové haly. Jsou vyrobené z kvalitních hliníkových profilů.
 3. Boční garážová vrata jsou alternativou k vratům sekčním. Vhodné je umístění do prostor, ve kterých je méně místa pod stropem nebo kde konstrukční řešení stavby nedovoluje umístění klasickým způsobem pod strop.
 4. Průmyslová – tato vrata mohou být buď sekční nebo rolovací. Vyznačují se robustnější konstrukcí, protože jsou určena do většího stavebního prostoru.

Dalším prvkem, který je v mnoha případech nezbytností, jsou brány. Podle stavebního řešení nemovitosti či plotu můžeme volit ze čtyř základních kategorií.

 • posuvné
 • samonosné
 • kolejnicové
 • křídlové

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.