Říkáte si, že domácí zdravotní péče se vás netýká? Říkal jsem si to také. Do té doby, než se to týkalo i mě. A ne, nejsem postarší senior. Stačila chvilka nepozornosti na přechodu. Řešil jsem podrobnosti s klientem, přecházel přes dvouproudou silnici a potřeboval si něco ověřit v kalendáři. Když jsem zvedl oči od telefonu, spatřil jsem auto, které se na mě řítilo. Nebyl čas na nic. Jenom jsem se přikrčil a pak se probudil až v nemocnici.

Nemohl jsem se pohnout. Tříštivé zlomeniny obou stehenních kostí a bezpočet oděrek a naraženin udělaly své. Ale lékaři byli optimističtí a chodit po svých zase budu. Chce to čas. Aspoň, že tak. Zlomeniny se postupně hojily a já začal být neklidný. Proč musím zůstávat v nemocnici, když mi vlastně už nic není? Léky na ředění krve si zvládnu dávat sám i poslepu. A tak jsem se zeptal doktora, co mě měl na starosti a svitla mi naděje. Ano, jsou tu agentury domácí zdravotní péče, jejichž služby byste mohl využívat. Ošetřující lékař již na mém stavu neshledával nic, co by bránilo tomu, abych stonal doma. Konečně. Ne, že by sestřičky v nemocnici nebyly fajn, ale už jsem měl plné zuby toho sterilního prostředí, nemocničního režimu, zkrátka chtěl jsem domů.

Trochu jsem se děsil, kolik to všechno bude stát. Převazy, aplikace injekcí, fyzioterapie. Ošetřující lékař mě ale ujistil, že pokud léčbu doporučí a předepíše on, bude také plně hrazena z mého zdravotního pojištění. Začal jsem se poohlížet po agentuře, která by zajistila vše potřebné. Bydlím kousek od Brandýsa nad Labem, tak jsem hledal společnost, která by byla v dosahu. Na internetu jsem narazil na ProCare Medical, která má přímo v Brandýse pobočku. Skouknul jsem reference a pak už to šlo ráz na ráz.

Všechno vyřídili za mě, dokonce i převoz sanitkou. Manželka by mě přece jenom těžko nakládala do naší fabie a potom ještě táhla do schodů. Sestřičky z ProCaru byly opravdu milionové. Zajistily úplně všechno, přijely, kdykoli bylo potřeba. A domácí fyzioterapii mohu jenom doporučit. Už mě čeká jen pár hodin cvičení a hybnost obou nohou je čím dál tím lepší. Že jsem mohl stonat doma mi opravdu prospělo a také jsem mohl částečně začít pracovat. Takže za mě určitě výborná možnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.