Chorvatsko je ideální zemí, pro trávení skvělé podzimní dovolené. Ne každého baví ležet dlouhé hodiny na pláži a chytat bronz. Někdo dá přednost pěknému podzimnímu počasí, přírodě a návštěvě historických památek, podzimním kulturním akcím a festivalům.

Skvělé počasí

Na podzim jsou v Chorvatsku teploty mnohem příjemnější, než v ČR. Například listopad a říjen potěší příjemnými 15 až 20 stupni, což je ideální teplota na objevování krás přírody, procházky, prohlídku města i historických památek. V létě, kdy se teploty šplhají až kolem 40 stupňů, se člověku do rozpálených ulic příliš nechce.

Lepší ceny a málo turistů

Není-li vaším koníčkem chytat bronz a ležet téměř celý den na pláži, pak vás kromě příjemného podzimního počasí potěší i příjemné ceny. Ubytování v Chorvatsku vás vyjde mnohem levněji. Dalším plusem je i fakt, že turistů rapidně ubude, a pokud na nějakého narazíte, pak patrně proto, že přicestoval do Chorvatska za stejným cílem – prohlídka města, památek, přírody.

Podzimní akce a festivaly

Last minute v Chorvatsku vyjde už tak levněji, vyrazíte-li na podzim, může vás báječná dovolená stát opravdu jen málo peněz. Na podzim se v Chorvatsku koná mnoho zajímavých kulturních akcí a festivalů. Ochutnat můžete ovoce, které se tam v tu dobu sklízí a místní speciality, dozvědět se něco nového a účastnit se bohatých programů, jako jsou folklórní představení, koncerty a další. Každoročně se v Chorvatsku konají například Slavnosti plodů (druhá polovina září). V rámci podzimních slavností můžete ochutnat meruňky, houby, lesní plody, jahody, chřest, lanýže a samozřejmostí je i víno.

Jestliže jste tedy z jakýchkoliv důvodů letní dovolenou nestihli, nemusíte být z toho smutní. Sbalte si věci, včetně plavek (protože zaplavat si můžete v hotelovém bazénu) a směle vyrazte na podzimní dovolenou v Chorvatsku, které je v tuto dobu plné klidu, úžasných barev, dobré nálady, skvělého počasí a především plné kulturních akcí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.