Moderní obráběcí CNC stroje si poradí s každým běžně používaným materiálem. Proto je jejich využití možné prakticky ve všech průmyslových odvětvích.

Kvalitní obráběcí stroje pro průmyslové využití

Moderní obráběcí stroje jsou technicky na vysoké úrovni zejména proto, že disponují silnou, pevnou a velmi přesnou mechanikou. Jednou z možností je CNC frézka na hliník, která nachází své uplatnění především ve slévárenství při výrobě forem, leteckém a automobilovém průmyslu a také při výrobě stavebních strojů.

  • Pro možnost řezání všech pružných materiálů je k dispozici rychlý a univerzální řezací robot, který si poradí s plasty, pryží, pěnou, kompozity, vrstvenými materiály, průmyslovým těsněním a dalšími technickými materiály.

Řezání vodním paprskem

Masivní systémy pro řezání vodním paprskem mají schopnost používat více řezacích hlav. Další výhodou je vysoká rychlost a výkonnost. Disponují také automatickým systémem výměny palet s výrobky. Tato metoda je ekologická a umožňuje obrábějí mnoha různých materiálů.

  • Investice do těchto systémů se z uvedených důvodů z budoucího hlediska firmám rozhodně vyplatí.

CNC stroje na dřevo

V mnoha průmyslových odvětvích jsou velice využívané CNC stroje na dřevo. Tyto stroje ale nejsou určené pouze pro obrábění dřeva. Mnoho typů se dá využít i pro vysokorychlostní obrábění malých a středně velkých obrobků z impregnovaných vláken, lehkých slitin, kompozitních materiálů a také plastů.

  • CNC obráběcí stroje jsou využívané i ve slévárenském průmyslu, kde se s jejich pomocí vyrábějí formy.

Výhodou automatických CNC strojů je především rychlost při práci a přesnost u výsledného produktu.

  • Mezi obráběcí stroje na dřevo patří kromě 3/5 osých CNC obráběcích center také automatické linky pro práci s dveřmi a okenními rámy.
  • Dále automatické linky pro obrábění dřevěných nosníků, obráběcí centra pro soustružení a frézování tvarovaných dílů.

V současné době jsou CNC stroje konstruovány tak, aby disponovaly dlouhou životností a bezporuchovostí, ale také jednoduchostí při obsluze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.