Využití střešních vazníků je efektivnější nežli klasický krov. Nejen, že se tímto způsobem uspoří mnoho finančních prostředků, ale také se stavba urychlí.

Rychlé a spolehlivé zastřešení každého objektu

K zastřešení rodinných domů i komerčních či průmyslových budov se dnes využívají především střešní vazníky. Takzvané vazníkové krovy jsou složené z vodorovných, svislých a šikmých prvků, které jsou k sobě spojené styčníkovými deskami. Ty mají většinou trojúhelníkový tvar. Nemusí to být ale pravidlem.

  • Klasické trojúhelníkové vazníky se používají především z důvodu efektivního tvaru, který umožňuje držet tvar a zachovává design.

Mnoho lidí se domnívá, že dřevěné vazníky poté neumožní využití podkrovního nebo půdního prostoru. Není tomu tak. Výplet vazníku lze přizpůsobit tak, aby bylo možné využití prostoru pod střechou. Vazníky se dají využít u zastřešení menších i větších budov.

Střešní vazníky mají celou řadu výhod

Velkou výhodou tohoto konstrukčního řešení je úspora materiálu a urychlení celé stavby. Nejprve se provede návrh konstrukce střechy a poté je vše doloženo podrobným statickým výpočtem. Pak už nic nebrání v realizaci.

  • Dalšími výhodami tohoto řešení jsou také velké tvarové možnosti a variabilita při realizaci střechy.

Vzhledem k tomu, že výroba střešní konstrukce probíhá v dílně, může být zastřešení provedeno po celý rok. Oproti klasickému vázanému krovu je jaké výhodou mnohem rychlejší a jednodušší montáž. Veškeré tyto výhody nejen, že uspoří čas, ale také mnoho finančních prostředků.

Řešení pro mnoho typů střech

Využití střešních vazníků je možné u mnoha typů střech. Patří mezi ně například střešní konstrukce sedlové, stanové, pultové, hambálkové či obloukové. Zastřešení je také možné u jednopodlažních nebo vícepodlažních budov.

  • Jednoduchým řešením tedy střešní vazníky mohou být také pro školy, obchody nebo sportovní haly.
  • V mnoha případech se tímto způsobem dají vyřešit i nástavby na panelové domy nebo skladové či výrobní haly.

Tyto střešní konstrukce tedy přinášejí možnosti zastřešení prakticky pro všechny budovy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.