Myslivce pojí láska k přírodě a ke svému oboru. Myslivec se od lovce pozná tak, že se zajímá o lesní zvěř, po celý rok se o ni stará a pravidelně kontroluje revír. Jako odměnou za celoroční péči je pro něj lovecká sezona, kdy se loví převážně drobnou zvěř, jako jsou bažanti a zajíci. Lovecká sezóna začíná v listopadu a trvá do konce roku.  Dalo by se tedy doslova říci, že lovecká sezona je za dveřmi…

Na loveckou sezonu se myslivci připravují celý rok tím, že pečují o zvěř – staví krmítka, doplňují krmivo a chrání zvěř před predátory. Před loveckou sezónou provedou sčítání zvěře, na základě výsledku určí, kolik zvěře můžou daný rok odlovit.

obr_petexPro lov, ale i pro každodenní vycházky do přírody je velmi důležité kvalitní myslivecké oblečení. Asi nejzásadnějším kouskem mysliveckého oděvu je myslivecká obuv.  Myslivecká obuv musí být nepromokavá, musí mít výrazný vzor podrážky, aby myslivci neklouzali na mokrém povrchu, který je pro les charakteristický. Do deštivého počasí nebo do rozmáčených terénů volí myslivci holínky, které bývají často i zateplené. Jako tradiční myslivecký oděv lze označit oblečení v barvě zelené, které můžeme být doplněno výšivkami lesní zvěře. Žádný myslivec se neobjede bez myslivecké kamizoly a mysliveckého klobouku. Myslivecký klobouk pro myslivce není jen pokrývka hlavy, ale především symbolem jeho úspěšnosti. Na klobouk se totiž umisťují trofeje při lovu. Na levou stranu si myslivec umisťuje trofeje ze zvěře pernaté, na pravou zasunuje úlomky a dozadu do zvláštního toulce patří štětka, která musí být jen vlastní trofej.

I když by se mohlo zdát, že se zde mluví pouze o myslivcích jako o mužích, tak opak je pravdou. „U nás ve společnosti myslíme i ženy, šijeme dámské myslivecké kalhoty i dámské myslivecké uniformy. Ale jelikož je tradiční myslivecké zelené, tak se mnoho oděvů může považovat za unisex – mohou ho tedy nosit jak muži, tak ženy,“ říká majitel společnosti PETEX, která se zabývá výrobou mysliveckých oděvů.

A co vy? Chystáte se letos na nějaký hon? A už máte připravený revír a teplý myslivecký oděv, abych Vás při honu nic nezaskočilo.

Společnost PETEX se zabývá výrobou pracovních a mysliveckých oděvů více jak 20 let. Osobní ochranné pracovní pomůcky, pracovní obuv, myslivecké oděvy a outdoorové vybavení prodává velkoobchodně, v kamenných prodejnách v Jihlavě a Pelhřimově, ale také ve vlastních e-shopech www.petex-jihlava.cz a www.mylivecke-odevy.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.