Otázka, na kterou nelze dát jednoznačnou odpověď. V Praze působí několik stovek směnáren s podobnou nabídkou služeb i směnných kurzů. Jednoznačně je tak poměrně těžké označit jednu, která by měla nejlepší kurz eura v Praze.

Pokud si kladete otázku, která směnárna, Praha 1 jich nabízí několik desítek. Díky tomu, že patří k vyhledávaným cílům turistů z celého světa – směnný byznys tady prokvétá. Většina směnáren nabízí seriózní služby, které se výrazně zlepšily poté, co ČNB zpřísnila podmínky pro jejich provozovatele.

Kde lze najít nejlepší kurz eura v Praze?

 

Zavedla také možnost odstoupit od smlouvy do tří hodin od směny peněz do výše jednoho tisíce eura. Pořád se však najdou tací, kteří operují na hraně zákona a nové nařízení nerespektují nebo se z něj snaží různými způsoby vykroutit. O tom svědčí i stížnosti, které nespokojení spotřebitelé adresovali v loňském roce kontrolním orgánům ČNB.

Směnárna bez poplatků Praha, jediná jistota

Samozřejmostí a de facto jedinou jistotou by měla být směnárna bez poplatků. Praha jich má na svém seznamu desítky a představují určitou známku serióznosti, na rozdíl od těch, kterých kurzovní lístek doprovází nepřehledná spleť nejrůznějších zpoplatněných úkonů. To byl mimochodem další z nejčastějších prohřešků vůči spotřebitelům – nejasné a neadekvátní poplatky, na které se lehce nachytávají zejména zahraniční turisté.

Nejlepší kurz eura v Praze nenajdete

Hledat nejlepší kurz eura v Praze je asi jako hledat jehlu v kupce sena. Hodnotit jen podle kurzovního lístku je totiž mírně zavádějící. Do výsledné ceny můžou promluvit právě zmíněné poplatky, jejich výši a relevanci proto věnujte pozornost. Nejlépe se takové směnárně vyhněte.

Pokud plánujete měnit vyšší obnos, jednejte osobně a smluvte si výhodnější podmínky, na které vám po rozumné dohodě jistě kývne každá seriózní instituce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.