Potřebujete přesunout některé věci z jednoho místa na druhé, například v rámci patrového objektu nebo jiných budov? Pak vám přijdou vhod dopravníky, které nabývají nejrůznějších podob. Volit můžete pásové dopravníky, vibrační dopravní, modulární dopravníky, řetězové dopravníky a šnekové dopravníky. Záleží na tom, k jakým účelům budou využívány.

Možnosti pásových dopravníků

Je pravdou, že pásové dopravníky patří k hodně poptávaným. Vyráběny jsou v odlišných velikostech a šířkách. Narazit pochopitelně můžete i na dopravníky s rozdílným povrchem, ať už jde o hladký, s hradítky nebo strukturovaný. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Moderní pásové dopravníky mohou mít libovolnou konstrukci, a to z pohledu povrchové úpravy. Vedle černé oceli se často používá také nerezová ocel a hliník. Takový dopravník může být pevný nebo výškově stavitelný, takže přináší pestré možnosti využití. Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o ovládání. Samostatný spouštěč lze nahradit i automatickými funkcemi.

Pásové dopravníky jsou konstruovány tak, že strážní válečky v podstatě zabraňují jakémukoliv vybočení pásu z osy. Jak už jsme zmínili v úvodu tohoto článku, vedle vodorovné přepravy se nabízí také stoupání s úhlem do 45°. A to už je slušná výpomoc při přepravě libovolného zboží.

Moderní vibrační dopravníky

Po klasickém pásovém dopravníku je hodně populární ten vibrační. Právě s ním se přepravují produkty v podobě čerstvé zeleniny, zamražených sladkostí, práškového mléka a mastných výrobků. Vibrační dopravníky tak mají primární uplatnění hlavně v potravinářském průmyslu, výjimkou ovšem není ani jiné užití.

Ať už potřebujete dopravníky jakéhokoliv charakteru, je vhodné obracet se v tomto oboru na specialisty. Pouze ti vám poradí s volbou vhodného modelu, provedou odbornou montáž a dodají kvalitní zařízení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.