Hlavní město láká tradičně turisty z celého světa, během prvních devíti měsíců letošního roku podle údajů Prague City Tourism došlo k navýšení celkového počtu turistů o 1,7 % a metropoli navštívilo necelých 6 milionů turistů, z velké části zahraničních. Kromě klasických turistů, kteří strávili v hlavním městě téměř 14 milionů nocí, však došlo i k nárůstu těch konferenčních, kteří přijíždějí do Prahy na kongres nebo konferenci. Není divu, Praha je z mnoha důvodů ideálním místem pro konferenci nebo firemní setkání.

Perfektní infrastruktura a dostupnost

Praha je na špici evropských měst v infrastruktuře a dopravní dostupnosti. To je důležité právě při konání velkých setkání s mnoha účastníky, kteří přijíždějí ze všech koutů republiky nebo ze zahraničí. Orientace v rámci městské dopravy je jednoduchá, síť je maximálně široká a místo konání konference a případné ubytování na dosah od zastávek spojů hromadné dopravy. To je i případ hotelu Belvedere Praha, který se nachází v blízkosti zastávky metra Vltavská a několika tramvajových linek.

V centru dění a v blízkosti historického centra

Kromě kvalitní infrastruktury ocení účastníci konference i centrální polohu konferenčního sálu v Praze, kde se akce koná. Umožní jim to být v centru dění a vyrazit po náročném dni za zábavou nebo do historického centra za objevováním pamětihodností, například Pražského hradu. Podle různých statistik utratí konferenční hosté několikanásobně více než běžný turisté, dostatek obchodních příležitostí v centru metropole tak přináší zisk také místní ekonomice, nejen hotelům.

Praha nabízí nevšední zážitky

Z tohoto důvodu se nabízí zprostředkovat konferenčních hostům nezapomenutelné zážitky, které si přivezou z metropole např. během doprovodného programu. V jeho rámci je možné přiblížit Prahu z jiného pohledu, z paluby lodi, ale i návštěvou netradičních míst. Takovým místem může být úpravna vody v Podolí s návštěvou vodárenské věže, ze které je překrásný výhled na Pražský hrad i Vyšehrad. Turistické prohlídky lze zpestřit tematicky a představit nejvýznamnější díla Dientzenhoferů, projít si pražské paláce, ale Prahu mohou představit také lidé bez domova ze svého pohledu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.