Už máte vybranou letní dovolenou? Pokud padla vaše volba na Chorvatsko, máme pro vás rovnou několik klenotů, které musíte během cesty navštívit. Následující řádky budou patřit čtyřem nejkrásnějším plážím Jadranu, které si zamilovaly celebrity, ale i vysocí státníci. Jste připraveni? Pohodlně se usaďte, naše krasojízda právě začíná!

1. Pláž Girandella na ostrově Rabac

Zhruba 1,5 kilometru od oblíbeného letoviska Rabac najdete pláž jménem Girandella, která je součástí jihovýchodního pobřeží stejnojmenného ostrova. Tato pláž je tvořena pískem, ale najdete zde i betonová plata, na kterých se můžete opalovat. Samozřejmostí jsou i lehátka a slunečníky i základna vodních sportů. Ubytování v Chorvatsku – konkrétně v letovisku Rabac je možné jak v apartmánech, tak u místních. K dispozici je i několik kempů.

2. Vela Plaža na ostrově Krk

Kvarnerské pobřeží ukrývá rovnou několik klenotů. Jedním z nich je i ostrov Krk s oblíbenou lokalitou Baška, jejíž součástí je Vela Plaža – překrásná pláž, kterou by bylo hřích nenavštívit. Podél pobřeží Bašky se táhne v délce dvou kilometrů a mnohými turisty (i místními) je považována za vůbec tu nejkrásnější pláž celého Chorvatska.

3. Pláž Punta Rata v letovisku Brela

Pravidelně se umisťuje v žebříčcích oblíbenosti, kde obsazuje přední místa. Jezdí na ni odpočívat čeští herci, ale i zahraniční celebrity. Řeč je o pláži Punta Rata, kterou naleznete v malebném letovisku Brela. Pláž pokrývají menší oblázky a v její těsné blízkosti je i obří skála, která vypadá, jakoby snad rostla ze samého moře. Protože patří Brela mezi luxusní letoviska, doporučujeme ubytovat se v apartmánech nebo u místních. Apartmány v Chorvatsku můžete zamluvit rovnou na místě nebo ještě před samotným příjezdem na internetu.

4. Pláž Bijeca v letovisku Medulin

Patříte-li mezi milovníky písčitých pláží, pak svou návštěvou poctěte také pláž Bijeca v oblíbeném turistickém letovisku Medulin. Má asi kilometr a nabízí velmi pozvolné vstupy do moře, takže je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi nebo osoby se zhoršenou pohyblivostí. Součástí pláže je i několik kaváren, restaurace a nově i vinné sklípky. Pokud nejste limitování termínem a cestu na Jadran teprve plánujete, vyčkejte na last minute zájezdy, díky nimž můžete ušetřit zajímavé částky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.