Rodiče malých dětí jsou někdy zklamaní tím, jak je jejich potomek po narození nekomunikativní a málo pohyblivý. To vše se ale velice rychle změní a z malého spavého miminka se stane raubíř, jehož je těžké uhlídat. Jakmile začne dítě lézt a plazit se, je načase zamyslet se nad jeho bezpečností a pořídit bezpečnostní zábrany. Kam všude je nainstalovat a jaké typy zábran by určitě neměly uniknout vaší pozornosti?

Zábrany do dveří jsou základem

Ať je vaše dítko spíše divoké anebo klidnější, rozhodně budete potřebovat dětské zábrany do dveří. Ty zajistí, aby se prcek nedostal tam, kam nemá. Seženete klasické dřevěné zábrany, ale i zábrany plastové. Sebou na dovolenou si můžete vzít zábrany cestovní. Některé dětské zábrany do dveří jsou teleskopicky vysouvatelné. To znamená, že je možné je přizpůsobit na míru konkrétnímu dveřnímu otvoru.

Nebezpečné jsou i ostré rohy a hrany a samozřejmě spotřebiče

Pád na ostrý roh stolu se stal příčinou úrazu již u mnoha dětí. Předejděte zraněním a ostré rohy nábytku polepte měkkými plastovými, pěnovými anebo gumovými ochranami. Sehnat můžete také ochranu určenou k nalepení na skleněné police a stoly. Ochranu potřebují také elektrické spotřebiče, které by nezbedné dítko mohlo zapnout. Zakoupit je možné dětskou zábranu na knoflíky sporáku anebo zámek na lednici, mrazák či sporák. Pro větší dítka, která již dosáhnou i na vařič, je možné pořídit šikovnou ochranu vařiče.

Zajistěte i skříňky a nezapomeňte na zásuvky

Nechcete-li, aby vám dítko vlezlo například do spíže a udělalo v ní nejen nepořádek, ale také zkonzumovalo něco nevhodného, pořiďte si bezpečnostní uzávěry na kuchyňské skříňky. Praktické budou v tomto ohledu také uzávěry šuplíků anebo uzávěry s magnetickým ovládáním. Velmi důležitá je také ochrana elektrických zásuvek. Děti do úzkých zdířek rády strkají nejrůznější předměty, což by mohlo mít v některých případech fatální následky. Dětské zábrany do zásuvek se dají pořídit společně s klíčky, které slouží pro jejich snadné vyjmutí, pokud budete chtít do zásuvky strčit třeba kabel od vysavače. Ochrany zásuvek se vyrábí v mnoha barevných mutacích. Díky tomu snadno přizpůsobíte jejich design vašemu interiéru. Zajistěte svůj domov opravdu pečlivě, abyste se nemuseli obávat o zdraví a život svého rostoucího dítka a v klidu mohli řešit otázku, jak vybrat kočárek pro dítko, které je teprve na cestě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.