Standardní výživa by měla být vždycky koncipována tak, aby obsahovala kompletní spektrum potřebných látek a živin pro každého jedince. Jenže i tak se může stávat, že se poměrně dost jednoduše dostane zvíře nebo člověk do nedostatku specifických částí živin.

V případě koní je extrémní potřeba hlídat právě to, aby měli k dispozici neustále kompletní stravování se vším, co potřebuje kůň ke zdravému a kvalitnímu životu. A toho se dá mimo velice kvalitní komplexní stravy docílit také tím, že pravidelně budeme používat specifické doplňky.

Odměna i specifické vyživování v jednom

Jednou ze specifických možností, co můžete koním dávat, jak doplněk stravy jsou vyloženě pamlsky pro koně. Pamlsky mimo toho, že plní výživovou funkci, jsou rovněž i cestou k tomu, jak koně odměňovat například během mladých let při výcvikovém procesu. Stejně tak byste ale neměli zapomínat na to, že i koně s dlouhou praxí nikdy neuškodí opětovně pochválit za dobře odvedenou práci. Chemie mezi koněm a jezdcem je extrémně důležitou součástí úspěchu. A co ji dokáže podpořit více než dovednost odměnit adekvátně koně za dobře vykonanou práci.

Krmné doplňky s kompletním spektrem živin

Krmné doplňky tvoří zpravidla velice malou součást živin. Většinou se jedná tak o pěti až deseti procentech kompletního objemu stravy, který by měly být složeny z krmných doplňků. I v tomto případě jsou krmné doplňky pro koně specifickým vitamínovým doplňkem, který obsahuje neuvěřitelné množství koncentrovaných vitamínů, stopových prvků a minerálů. Ty mnohdy nemusí být ve standardní výživě dostatečně obsaženy.

Doplňky pro zdravější klouby a kosti

Dalším způsobem, jak můžete dobrou stravou přispět ke zdraví koně, je takzvaný alavis MSM pro koně. Jedná se o hojně používaný přípravek nejen v případě koňské výživy, který je specializovaný na maximální úsporu a regeneraci kloubních obalů a kostí jak takových. U koní mohou být právě zlomeniny a podobné úrazy opravdu tou nejhorší možností, ze kterých se nemusí zotavit. Proto je nutné všemi dostupnými prostředky bojovat s tím, aby se nic takového nestalo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.