Většina z nás si uvědomuje, jak moc je kouření špatné pro naše zdraví. Spousta z nás ale neví, jaké škody působí cigarety a doutníky naším zubům a dásním. Kouření totiž způsobuje nejen žloutnutí našich zubů, ale i jejich ztrátu! Zdravý úsměv je přitom pro většinu z nás velmi důležitý. Zašedlé nebo zažloutlé zuby nechce nikdo z nás. Podívejme se způsoby, kterými kouření našemu úsměvu škodí.

Barví naše zuby

Jedním z nejnepříjemnějších efektů kouření je zbarvení našich zubů. Chrup chytí šedavý nebo nažloutlý nádech dřív, než se nadějeme. S přibývajícími roky a cigaretami pak může být až hnědý. Čím víc kouříme, tím rychleji mění naše zuby barvu. S nevhodnou barvou nám naštěstí pomůžou profesionálové. Specialisté z kliniky Mediestetik nabízí jak ordinační bělení plazmovou lampou, tak i domácí péči pomocí speciálních nosičů.

Způsobuje zánět dásní a paradentózu

Zbarvením zubů to ale nekončí. Kouření ovlivňuje hlavně cévy a cévní zásobení dásní, ty pak ustupují, jsou náchylné k onemocněním a hůře se hojí zubní implantáty. Pokud si více tvoří plaku, tak ten podporuje zánět dásní, který může vést až k paradentóze a vypadávání zubů. Paradentózu ale naštěstí zvládnou stomatologové z kliniky Mediestetik léčit. Díky modernímu ultrazvuku nebo laseru dokonale vyčistí naše zuby od veškerých nečistot. V pokročilých případech lékaři provádí i dlahování.

Špatným dechem to nekončí!

Kouření může vést k několika dalším problémům v naší ústní dutině. Neměli bychom proto podceňovat pravidelné návštěvy stomatologa. Preventivní prohlídku bychom měli zařadit ideálně jednou za půl roku. Mimo to bychom neměli zapomínat ani na ústní hygienu. Zuby musíme pravidelně čistit klasickým i mezizubním kartáčkem. Pomoct může i ústní voda. Důkladnou dentální hygienu získáme na stomatologické klinice. V Mediestetik provádí dentální hygienu lékař. Navštívit bychom ho měli alespoň dvakrát do roka!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.